חופש כלכלי באמצעות שיווק באינטרנט – איך זה מתאפשר?

חופש כלכלי באמצעות שיווק באינטרנט

אהבתם? ספרו לחברים שלכם!

תוכן עניינים

תוכן עניינים

חולמים לייצר הכנסה פאסיבית ולהשיג חופש כלכלי? שיווק באינטרנט יסייע לכם להגשים את החלום. לפניכם כל הדרכים לעשות זאת. בעידן של ימינו, הבטחת הכנסה וחופש בהתנהלות הכלכלית נחשבת לפסגת השאיפות. מדובר למעשה בהכנסה פסיבית קבועה פחות או יותר המגיעה אליכם כמעט ללא מאמץ ודורשת מכם מעורבות מינימלית.

כך במקום לקום מוקדם בבוקר, לנסוע בפקקים ולשבת 8 שעות במשרד, תוכלו לייצר לעצמכם פרנסה בזמן שאתם יושבים בבית מול נטפליקס או משתזפים על החוף. לפני שאתם ממהרים להתפטר מהעבודה, חשוב לומר שקשה להתפרנס רק מהכנסה פאסיבית. יחד עם זאת, בדרך כלל מדובר בהשלמת הכנסה לא רעה ואף משתלמת במיוחד.

ישנו מגוון אפשרויות ליצירת הכנסה פאסיבית כמו השכרת נדל"ן, סחר בשוק ההון וגם שיווק באינטרנט.

במאמר זה נדבר על הכנסה פאסיבית באמצעות שיווק באינטרנט, על ידי דרופשיפינג, תכנית שיווק שותפים, ניהול בלוג ויצירת קורס מקוון. ההמלצה שלנו היא לשלב כמה סוגים של שירותים וכך למקסם את ההצלחה שלכם.

חופש כלכלי באמצעות דרופשיפינג

דרופשיפינג (Dropshipping) זוהי שיטת מסחר פופולרית שבמסגרתה אתם יוצרים קשר עם ספקים שונים של מוצרים, ומוכרים את המוצרים שלהם בחנות וירטואלית.

אתם משמשים כגורם המתווך בין הספק לצרכן, ללא הצורך להחזיק בסחורה ולנהל מלאי. הרווח שלכם הוא ההפרש בין המחיר שבו מכרתם את המוצר לבין המחיר של הספק. תוכלו לבצע דרופשיפינג בפלטפורמות מסחר אלקטרוניות גדולות כמו עלי אקספרס, איביי ואמזון או באמצעות הקמת חנות וירטואלית משלכם.

לדרופשיפינג יתרונות רבים: היא כרוכה בסיכונים נמוכים משום שאתם משלמים לספק רק לאחר שהלקוח העביר לכם תשלום, מדובר בהשקעה כספית נמוכה משום שאין לכם כמעט הוצאות מלבד שיווק החנות האינטרנטית, ותוכלו לעבוד עם היצע נרחב של ספקים ולמכור מוצרים מכל העולם.

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא עלות:

חופש כלכלי באמצעות ניהול שיווק שותפים

שיווק שותפים (או אפילייט) זוהי דרך נהדרת לייצר הכנסה פסיבית. במסגרת תכנית שיווק שותפים, אתם משווקים מוצר של חברה מסוימת באמצעות הבלוג שלכם, אתר אינטרנט, רשתות חברתיות, סרטונים ביוטיוב ועוד.

בפוסט המשווק את המוצר אתם מכניסים קישור ייחודי אותו אתם מקבלים מרשת שיווק השותפים. כאשר גולש נכנס לקישור וביצע רכישה של המוצר, אתם מקבלים עמלה. סכום העמלה משתנה בין רשתות השותפים, ויכול לנוע מאחוזים בודדים לעשרות אחוזים. למרות התחרותיות הרבה בתחום, ישנם אנשים שמצליחים לייצר הכנסה קבועה באמצעות שיווק שותפים של אלפי דולרים בחודש.

חופש כלכלי באמצעות ניהול שיווק שותפים

חופש כלכלי באמצעות ניהול בלוג

תתפלאו, אבל גם במאה ה-21 בלוגים זוכים לפופולריות עצומה. ברחבי הרשת תוכלו למצוא בלוגים במגוון נושאים מהתנהלות פיננסית דרך לייף סטייל ועד ספורט. אם יש לכם נישה מסוימת שאתם מתמחים בה, כדאי לכם לנהל בלוג. בבלוג תוכלו לכתוב פוסטים ולהעלות סרטונים בנושא שבחרתם וככל שהבלוג יהיה מוצלח יותר כך תוכלו לייצר ממנו הכנסה פסיבית.

איך עושים זאת? דרך אחת היא לנצל את הבלוג שלכם עבור שיווק שותפים ולהטמיע בפוסטים שלכם קישורים למוצרים של חברות שונות. כך בכל פעם שגולש ירכוש את המוצר דרך הקישור שלכם, תוכלו להרוויח עמלות ללא כל השקעה. דרך נוספת להרוויח היא באמצעות פרסומות.

תוכלו לפרסם בבלוג באנרים של מוצרים או שירותים שונים, או לעשות שיתופי פעולה עם חברות מסחריות ולפרסם את המוצרים שלהם בתוכן שיווקי, בדרך לחופש כלכלי עצמאי ומגוון. הבחירה כולה שלכם.

חשוב מאוד לשלב בבלוג שלכם מילות מפתח פופולריות הרלוונטיות לנישה של הבלוג, ולעקוב אחר נתוני החשיפה של הבלוג שלכם. בדקו כמה גולשים נכנסים אל הבלוג מדי יום, מהו זמן השהייה הממוצע בבלוג, ומהם הדפים הנצפים ביותר. כך תוכלו ללמוד היכן עליכם להשתפר בניהול הבלוג שלכם.

בנוסף, מומלץ ליצור שיתופי פעולה עם בלוגרים מצליחים אחרים ועם אושיות רשת. כך תוכלו להגדיל עוד יותר את החשיפה לבלוג שלכם ובהתאם לכך להגדיל את ההכנסות.

חופש כלכלי באמצעות ניהול בלוג

חופש כלכלי באמצעות יצירת קורס מקוון

מאז שהתפרץ נגיף הקורונה ברחבי העולם, חל ביקוש עצום ללימודי און ליין.

יותר ויותר אנשים בוחרים ללמוד מהבית קורסי מקוונים במגוון נושאים – מבישול, דרך בניית אתרים ועד עיצוב פנים. אם יש לכם ידע בנושא מסוים, תוכלו לחלוק את הידע שלכם לצופים רבים בארץ ובעולם. מדובר בהשקעה חד פעמית של הכנת קורס מקוון, ולאחר מכן תוכלו להרוויח מהקורס שלכם לאורך שנים רבות באופן פאסיבי. קורסים מקוונים הם בדרך כלל מלווים בשיעורי וידאו מוקלטים, אבל תוכלו לבנות קורס מקוון גם ללא סרטונים באמצעות הדרכות בכתב, דפי עבודה ומדריכים שונים.

חשוב לדעת שאתם לא חייבים להחזיק בתואר דוקטור כדי לפתוח קורס מקוון משלכם. כל עוד יש לכם מספיק ידע, רקע וניסיון בתחום, אנשים ירצו ללמוד מכם. כדי לפתח קורס מקוון מוצלח, עליכם לשאול את עצמכם איזו בעיה פותר הקורס המקוון שלכם והאם אנשים יהיו מוכנים לבזבז כסף על הפתרון שלכם. אם התשובה היא חיובית, אתם בדרך הנכונה.

עסקנו בלא מעט דרכים ליצירת חופש כלכלי אך בהחלט ישנן דרכים רבות בעולם השיווק הדיגיטלי למציאת הנוסחה המנצחת בדרך לעצמאות כלכלית מוחלטת.

האם הכנסה פאסיבית יכולה לתרום לחופש כלכלי?

הכנסה פאסיבית איננה בהכרח פאסיבית, או מערבת "התעשרות מהירה", שכן בסופו של דבר יש להשקיע זמן ותשומת לב כדי לטפחו. בין אם אנו מטפחים קהל יעד, ממטבים מודעות פרסום ומשלחים מוצר מדהים ללקוחות. כך או כך, לאחר שטיפחנו נכס המעניק הכנסה פאסיבית, הדבר אכן יכול לאפשר חופש כלכלי, בהינתן שהוא מעניק הכנסה משמעותית העולה על רמת ההוצאות.

הכנסה פאסיבית נועדה להעניק, ובכן, הכנסה – מבלי לעשות משהו אקטיבי כדי לייצרה. כלומר, הכסף לא נכנס פר שעת עבודה, אלא פר ערך, בלי קשר לזמן.

חופש כלכלי באמצעות יצירת קורס מקוון

האם דרופ שיפינג יכול להוות מקור הכנסה פאסיבי?

אחד הרעיונות הראשונים שניתן לחשוב עליהם במסגרת הכנסה פאסיבית על מנת לייצר חופש כלכלי, הוא כמובן עסק של דרופ שיפינג. לא כי מדובר ברעיון המאה, או רעיון מקורי במיוחד – אלא כי מדובר במנגנון שניתן להפוך לאוטומטי, ופשוט לשפר אותו עם הזמן, כך שעם מספיק זמן ותשומת לב נוצר מערך עסקי המספק הכנסה "פאסיבית", במובן של – "זה קורה לבד".

ועם זאת, אכן יש עניין לייצר ולטפח את המנגנון. ישנה השקעת זמן ראשונית, כמו גם השקעה כספית ראשונית. ישנם אנשים העוסקים בזה, שיכולים להרוויח די הרבה כסף, לטעמם. ועם זאת, יש לציין שזה מאוד תלוי בפוקוס שמשקיעים בזה, כמו גם בתשוקה להצלחה.

מדובר במודל עסקי המתבסס על חנות אינטרנטית במסגרתה לקוחות מתעניינים יכולים לרכוש פריטים. הפריטים שנרכשים לא נמצאים בבעלות הסוחר של החנות, אלא נמצאים בחזקתו של עסק אחר.

הסוחר למעשה מרוויח "עמלת תיווך", בין העסק המקורי המחזיק בסחורה לבין הלקוח. הספק המחזיק בסחורה מטפל בכל ענייני הייצור, האריזה והשילוח. וסוחר חנות הדרופ שיפינג, משלם לספק רק לאחר שהלקוח שילם.

כך שאין בדיוק "סיכון כספי" בגזרה הזאת, בהתאם להסכם עם הספק. להבנתנו, ההצלחה תלויה בבחירת ספק אמין, בבניית מנגנון איכותי ובבחירת מוצרים פופולאריים ומושכים אשר אכן יימכרו. כמו גם, בשיווק איכותני ומתאים.

האם חנות דפוס על פי דרישה יכולה להוות מקור הכנסה פאסיבי?

דרך אחרת לייצר מקור להכנסה פאסיבית, לטובת יצירת חופש כלכלי, היא הקמתה של חנות דפוס לפי דרישה. מדובר בפרויקט עם השקעת זמן ראשונית די משמעותית, והשקעה כספית מסוימת (אם כי, להבנתנו, לא גבוהה במיוחד באופן יחסי). מדובר בפרויקט שיכול לקדם חופש כלכלי ספציפית עבור מעצבים, אמנים ויזמים.

שכן, ניתן להשתמש בחנות זו כדי למסחר את האומנות שאותו אדם יוצר (בקטע טוב). כל שצריך זה ליצור קשר עם ספקים, כדי לספק את חומרי הגלם הראשוניים (בגדי לבוש מוכנים לדוגמה), ופשוט למכור אותם על בסיס הזמנה. כלומר, בעל החנות משלם רק על המוצר שהוא מוכר.

מבלי להזמין המון פריטי לבוש מהספק, אלא רק פר פריט הלבוש שהוזמן. מדובר בפרויקט שיכול לתרום ליצירת חופש כלכלי, כיוון שיש בו השקעה כספית נמוכה (לא צריך להחזיק מלאי פרטי לבוש), ועם זאת, באם מדובר בעיצובים שאנשים רוצים ומעוניינים לשלם עליהם – הם יכולים להזמין מהחנות וההזמנה תעבור לספק "באופן פאסיבי". כך שיש מנגנון המייצר הכנסות "בעצמו".

למעשה, תלוי במנגנון, ניתן לייצר עיצובים חדשים ולהעלותם במהירות, ולעדכן זאת באתר, בדפי נחיתה, במדיה חברתית או בכל ערוץ שיווקי אחר – ולתת ללקוחות המעוניינים לבצע הזמנות. כל כסף שנצבר כתוצאה מנכס זה, יכול לקדם את מטרת החופש הכלכלי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מלאו פרטים לשיחת ייעוץ ראשונית ללא עלות:

או, חייגו:

הפופולריים ביותר

טוען מאמרים נוספים...

אהבתם? ספרו לחברים שלכם!

Facebook
WhatsApp

מאמרים נוספים