מה זה וובינר ואיך זה יזניק את העסק שלך?

מה זה וובינר ואיך זה יזניק את העסק שלך

אהבתם? ספרו לחברים שלכם!

תוכן עניינים

תוכן עניינים

תוכנת וובינר מאפשרת לכם לנהל הרצאה, כנס או מצגת באופן מקוון ולמשתתפים רבים בו זמנית.

לפניכם כל היתרונות של הכלי הזה וכיצד הוא יכול להזניק את העסק שלכם. בואו נענה על השאלה: מה זה וובינר? אם יש משהו חיובי שהקורונה לימדה אותנו, זה על האפקטיביות הרבה של תקשורת מקוונת. פגישות בזום או שיווק דיגיטלי באמצעות רשתות חברתיות, הוכיחו את עצמם כיעילים בהשגת לקוחות חדשים. מתברר שגם כאשר אנחנו נמצאים בבידוד ומסתגרים בבתים, אנחנו יכולים לשווק את העסק שלנו ולהגדיל את ההכנסות.

כעת יותר ויותר עסקים מבינים את היתרונות הרבים של תקשורת און ליין עם לקוחות קיימים ולקוחות פוטנציאליים, והם עושים זאת באמצעות תוכנת וובינר.

מה זה וובינר?

וובינר (שילוב של המילים “Web” – אינטרנט ו-"Seminar" – סמינר) זוהי תוכנה המאפשרת לנהל סדנת וידאו, כנס, הרצאה או מצגת רבת משתתפים דרך האינטרנט. באמצעות התוכנה ניתן לפתוח חדרי ישיבות וירטואליים שאתם יכולים להציג בהם מצגת, לשתף את המסך שלכם במחשב, להציג קבצים שונים, לכתוב מידע על לוח מחיק ולשווק את העסק שלכם.

הכנס הווירטואלי נערך בשידור חי, כך שהמשתתפים יכולים לשאול שאלות ולקבל תשובות מהמנחה בזמן אמת. בתוכנה יש פיצ'רים שימושיים רבים, כמו אפשרות לערוך סקרים עליהם הקהל יכול לענות אונליין, והקלטה של הכנס שמאפשרת לשמוע את ההרצאה במועד מאוחר יותר.

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא עלות:

מהם היתרונות של וובינר?

תפוצה רחבה

בעבר, כאשר עסקים רצו להגדיל את קהל היעד שלהם מעבר למיקום הפיזי של העסק, הם נאלצו לנסוע לערים או מדינות אחרות. כיום, בזכות האפשרות לערוך כנסים וירטואליים, ניתן להגיע לקהל גלובלי בכל מקום בעולם. אתם יכולים לשווק את המוצרים או השירותים שלכם לערים רחוקות ומעבר לים, כל עוד יש ללקוחות הפוטנציאליים שלכם גישה לאינטרנט.

שיתוף פעולה עם אנשי עסקים וקולגות

יתרון נוסף של עריכת כנס וירטואלי, הוא שאתם מקבלים הזדמנות לערוך שיתופי פעולה עם אנשי עסקים וקולגות מהתחום שלכם או מתחומים משלימים. תוכלו למנף את הידע והניסיון המקצועי של מומחים שונים, כדי לעורר עניין במותג שלכם, למשוך קהל רב יותר ולהשיג לידים חדשים.

משפיענים ומומחים שמתארחים אצלכם בכנס מחזקים את המיתוג העסקי שלכם כיוקרתי ובעל סמכות.

מה זה וובינר? השגת לידים איכותיים בדרך הכי טבעית שיש

כל עסק שרוצה להצליח חייב להשיג לידים איכותיים רבים ככל האפשר. אירוח כנס וירטואלי מאפשר לכם לקבל גישה ללקוחות פוטנציאלים רבים. בכנס משתתפים אנשים שנרשמו אליו מראש, כך שאתם יכולים להיות בטוחים כי הם מתעניינים במה שיש לכם להציע. אותם משתתפים משאירים את פרטי הקשר שלהם בעת ההרשמה, כך שלאחר הכנס תוכלו ליצור עמם קשר ולשכנע אותם לרכוש את השירות או המוצר שלכם.

בניית אמינות

הכנסים הווירטואליים יכולים לסייע לכם לבנות אמינות למותג שלכם. אז מה זה וובינר ואיך הוא תורם לכם עסקית? במהלך הכנס אתם יכולים להפגין את הידע המקצועי והתובנות שלכם, וכך אתם נתפסים כאוטוריטות בתחום שלכם. הקהל הצופה בכם מקבל רושם חיובי רב על העסק שלכם, וכך האמון של הלקוחות הקיימים והלקוחות הפוטנציאליים בשירותים, במוצרים ובמותג שלכם רק הולך ומתחזק.

 
 

שמירה על אינטראקציה עם קהל העוקבים

לצד השגת לקוחות חדשים, חשוב מאוד לחזק את הקשר עם הלקוחות הקיימים שלכם. באמצעות כנס וירטואלי, ניתן לפגוש את הקהל שלכם. באפשרותכם לצ'וטט עם הלקוחות ולענות להם על שאלות, להציג בפניהם את החידושים האחרונים בעסק שלכם, לערוך סקרים ולברר לגבי שביעות הרצון שלהם מהמוצרים או השירותים שלכם.

כך תוכלו לקבל מידע יקר שישמש אתכם היטב, ויאפשר לכם להבין מה עליכם לשמר ומה עליכם לשפר בעסק שלכם. תקשורת כזאת עם קהל היעד גם תסייע לכם להכיר טוב יותר את הלקוחות שלכם, וגם תיתן לכם הזדמנות להעניק להם את תשומת הלב הראויה להם. כדאי לזכור שלקוח שמקבל תשומת לב שכזו מרגיש נאמנות רבה יותר למותג.

סביר להניח שהוא לא רק ימשיך להיות לקוח שלכם, אלא שגם ימליץ עליכם לאנשים אחרים.

מה זה וובינר? אינטראקציה עם קהל המשתתפים

מה זה וובינר? תקשורת חסכונית!

כנס וירטואלי הוא כלי שיווקי משתלם במיוחד. הדרישות הבסיסיות לעריכת כנס מקוון הן חיבור לאינטרנט, מחשב עם מצלמה וגישה לאפליקציה. אין צורך לבזבז משאבים וכספים עצומים על נסיעות ופגישות עם ספקים ולקוחות פוטנציאליים, או לשכור אולם כדי לערוך הרצאה. ניתן לערוך כנסים וירטואליים מבלי לצאת מהבית או מהמשרד, ולחסוך כסף רב.

היתרון הזה קריטי במיוחד עבור עסקים קטנים ובינוניים שהתקציב שלהם מוגבל.

לסיכום, וובינרים (כנסים וירטואליים) מעניקים לעסקים אפשרות נוחה ויעילה להתחבר לקהל היעד שלהם, לחזק את המיתוג העסקי, להשיג לידים ולהגדיל את ההכנסות והמכירות. אם גם אתם מעוניינים להשתמש בכלי הזה, חשוב מאוד שתגדירו קודם כל מהי המטרה שלכם ומהם היעדים שאתם מקווים להגיע אליהם באמצעות הכנס המקוון. בנוסף, עליכם לחשוב איך להציג את העסק שלכם בצורה הטובה ביותר.

אנחנו ממליצים לכם ליצור עמנו קשר ואנו נשמח להדריך אתכם ולסייע לכם לנצל את היתרונות הרבים של וובינר. בהצלחה!

פורמטים שונים של וובינרים

ישנם פורמטים שונים של וובינרים, כאשר כל פורמט משרת מטרה אחרת עבור העסקים. אחד הפורמטים הנפוצים כאשר רוצים להבין טוב יותר מה זה וובינר, הוא הדגמות מוצרים. פורמט זה מאפשר לעסקים להציג את המוצרים או השירותים שלהם בסביבה חיה ואינטראקטיבית.

מה זה וובינר הדגמות מוצרים? בפורמט זה יוצגו התכונות והיתרונות המרכזיים, בדרך זו עסקים יכולים למשוך לקוחות פוטנציאליים ולעורר בהם סקרנות בנוגע למה שיש להם להציע.

פורמט נוסף הוא וובינר מנהיגות מחשבתית. בוובינר מסוג זה, מומחים שונים בתעשייה חולקים את התובנות והידע שלהם עם הקהל וחושפים מגמות חדשות בתעשייה. כדי להבין טוב יותר מה זה וובינר מנהיגות מחשבתית ואיך הוא משרת טוב את יעדי העסק, חשוב להבין מה עומד מאחורי הרעיון לעלות לוובינר כזה. סוג זה של וובינר ממצב את העסק כסמכות מהימנה בתחום ומסייע בבניית המוניטין של העסק. וובינר מנהיגות מחשבתית מפגיש קבוצה של בעלי מקצוע ומומחים בתחום בשביל לדון בנושאים בוערים ולספק נקודות מבט מגוונות. עבור הקהל התרומה היא מידע רב ערך וחוויה דינאמית ואינטראקטיבית.

לבסוף, קיימים גם סמינרי הכשרה בדמות וובינרים מקוונים. מה זה וובינר הכשרתי ומה המטרה שלו? במפגשים מקוונים אלו הקהל מקבל ידע, עצות ומיומנויות מעשיות. מפגשי הדרכה כאלו שמספקים עסקים שונים מסייעים לבסס את עצמם כמשאבים יקרי ערך לידע מעשי ומיומנויות חשובות.

לסיכום, סוגים שונים של וובינרים משרתים מטרות שונות ומסייעים להשיג מגוון של יעדים עבור העסק. בין אם ביסוס אמינות, יצירת לידים או בניית מודעות למותג.

בחירת תוכנת הוובינר הנכונה

בפסקה הקודמת הבנו מעט טוב יותר מה זה וובינר דרך סקירה קצרה של מהם הפורמטים המרכזיים של וובינרים.

בפסקה הנוכחית ננסה להבין מעט טוב יותר מהם הגורמים שיש לקחת בחשבון בעת עריכת וובינר וזאת על מנת להבין מה זה וובינר טוב ומהי התוכנה המתאימה ביותר לעריכת וובינר עבור העסק שלך  וצרכיו.

ישנם כמה תוכנות שונות לעריכת וובינר וכל אחת מציעה תכונות מעט שונות, לכן בתור התחלה חשוב להעריך את התכונות שמציעה התוכנה. התכונות שיש לקחת בחשבון הם:

  • שיתוף מסך
  •  סקרים אינטראקטיביים
  • פונקציונליות של הצ'אט
  • יכולות הקלטה
  • מפגשי שאלות ותשובות
  • מבנה התמחור
  • סבירות התוכנה
  • מדרגיות
  • יכולות אינטגרציה

חשוב לקחת את התכונות האלה בחשבון על מנת ליצור את החוויה האינטראקטיבית הנכונה ביותר עבור צורכי העסק והמשתתפים. כדאי לשקול ולהשוות בין הצעות המחיר והתוכנות השונות ולבחור את התוכנה בעלת התקציב המתאים עבורך אשר עומדת בצורכי העסק.

המדרגיות היא תכונה יוספת חשובה שיש לקחת בחשבון כאשר מבינים טוב יותר מה זה וובינר וכיצד לבחור את התוכנה המתאימה. כדאי לשקול ולהעריך האם התוכנה יכולה להכיל את מספר המשתתפים שאתה צופה כמו גם כל צמיחה ועלייה במשתתפים שיכולה להיות בעתיד.

לבסוף חשוב לוודא האם התוכנה יכולה להשתלב עם הכלים והפלטפורמות בהם אתה משתמש כמו תוכנות שיווק בדוא"ל או תוכנות CRM.

פלפטפורמות מקוונות פופולאריות לוויבנרים הם: GoToWebinar, WebEx, Zoom ו- Microsoft Teams.

אירוח וובינר מוצלח

אז מה זה בעצם וובינר מוצלח ואיך ניתן לבצע זאת?

וובינר מוצלח דורש תכנון קפדני מראש, קידום יעיל וביצוע חלק. בתור התחלה חשוב להתחיל בהגדרת יעדי הסמינר וקהל היעד. שלב התחלתי זה כחלק מהתכנון הקפדני יעזור ביצירת מצגת ממוקדת ורלוונטית.

לאחר מכן כדאי לפתח תוכנית מפורטת אשר תתאר את המבנה, זרימת התוכן והתזמון של התכנים בוובינר.

שקפים מושכים ואינפורמטיביים יסייעו לתמוך מבחינה חזותית במצגת ויעזרו ללכוד את תשומת לב המשתתפים.

קידום הוובינר לקהל היעד זהו שלב חשוב! נצלו ערוצי תקשורת שונים. זה יכול להיות שיווק במייל, אתר האינטרנט העסקי או רשתות חברתיות. חשוב שקידום המכירות ימשוך את תשומת הלב, ניתן לעשות זאת על ידי שימוש בשפה מפתה על מנת ליצור עניין. בנוסף, רישום מוקדם והטבות בלעדיות יעזרו לעודד הרשמות.

ביום הוובינר מומלץ לערוך בדיקות טכניות כמו בדיקת איכות השמע על מנת להימנע מתקלות בלתי צפויות.

ישנם דרכים אפקטיביות ליצור אינטראקציה עם המשתתפים במהלך הוובינר. אפשר לעשות זאת על ידי שילוב סקרים חיים ומפגשי שאלות ותשובות על מנת לעודד השתתפות ולהתייחס לשאלות המשתתפים.

לבסוף,  חשוב שהתוכן המועבר במצגת יהיו בעל ערך ושימושי עבור המשתתפים,  כדאי להיות תמציתיים ולייצר עניין על ידי שימוש בטכניקות סיפור.

מעקב אחר המשתתפים לאחר הוובינר

לאחר הסמינר המקוון ישנו שלב קריטי במיקסום ההשפעה של הוובינר. ישנם פעולות שונות שיכולות לעזור לטפח מערכת יחסים עם המשתתפים ולהניע לתוצאות הרצויות. בשביל להבין מה זה וובינר מוצלח חשוב להבין מהם הפעולות שכדאי לבצע לאחר קיום הוובינר להמשך התהליך.

אחד הפעולות שניתן להתחיל בהם הוא בשליחת הודעות תודה והבעת הערכה למשתתפים על השקעת זמנם ועל השתתפותם. כדאי להתאים אישית את ההודעות על ידי אזכור של נקודות ספציפיות הרלוונטיות לכל נמען. לשליחת הודעות תודה מותאמות אישית יש אפקט גם בהבעת הערכה למשתתפים וגם בחיזוק הערך של התוכן המועבר.

דרך נוספת להבין מה זה וובינר מוצלח ואיך לשמור על מעורבות גם לאחר סיום הוובינר היא על ידי שיתוף הקלטת הוובינר עם המשתתפים. זה מאפשר לסקור נקודות חשובות או לשתף את התוכן עם אנשים אחרים שאולי החמיצו את הוובינר. בגדול זה מגדיל את טווח ההגעה של הוובינר שהתקיים ועוזר לשמור מעורבות גם לאחר סיום האירוע המקוון.

דרך נוספת ואפקטיבית לשמר מעורבות גם לאחר סיום האירוע היא על ידי יצירת הודעות מייל מותאמות אישית בהתבסס על המעורבות הייחודית של המשתתפים במהלך האירוע. כאשר המסר מותאם לתחומי העניין של המשתתפים אפשר להציע להם משאבים נוספים כמו פוסטים רלוונטיים על מנת להדריך את המשתתפים בהמשך הדרך ואולי להניע אותם לביצוע פעולות נוספות.

אסטרטגיית מעקב מתחשבת עוזרת להבין טוב יותר מה זה וובינר מוצלח וכיצד להעמיק את הקשר עם המשתתפים, לחזק את הערך של הסמינר ושלמור על פעילות העסק רלוונטית.

כיצד עסקים משתמשים בהצלחה בסמינרים מקוונים כדי להשיג את מטרותיהם

אין ספק שעסקים אשר הבינו היטב מה זה וובינר מוצלח וכיצד למנף אותו לצרכים העסקיים שלהם חוו הצלחה רבה במימוש היעדים. כל עסק בתחומו ועם מטרותיו השונות.

לדוגמה אירוח של וובינרים אינפורמטיביים בנושאים ספציפיים הקשורים לתעשייה, עוזר למצב את העסק כמוביל דעה, בונה אמינות בקרב קהל היעד ומגביר מודעות למותג.

חברות רבות הבינו אשר הבינו מה זה וובינר השקת מוצרים ואת הכוח שלו על ביצועי המכירות, מינפו סמינרים מקוונים על מנת להשיק מוצרים חדשים, לערוך הדגמות מוצר חיות ולהדגיש את התכונות והיתרונות של המוצר לקהל. וובינר מסוג זה מאפשר לקהל המשתתפים לשאול שאלות לקבל חוויה ממקור ראשון על על המוצר לםני ביצוע הרכישה.

לסיכום, אירוח סמינרים מקוונים וההבנה החשובה של מה זה וובינר וכיצד למנף אותו למען השגת יעדים שונים החשובים לעסק בין אם זה הגברת מודעות, טיפוח לידים או העלאת ביצועי המכירות תסייע לעסקים רבים במגוון תחומים חשובים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מלאו פרטים לשיחת ייעוץ ראשונית ללא עלות:

או, חייגו:

הפופולריים ביותר

טוען מאמרים נוספים...

אהבתם? ספרו לחברים שלכם!

Facebook
WhatsApp

מאמרים נוספים