בניית נכסים דיגיטליים - כמה זה באמת חזק?

בניית נכסים דיגיטליים מניבים – הדבר החם בעולם השיווק

מהם נכסים דיגיטליים מניבים וכיצד ניתן להרוויח מהם? כל התשובות במאמר הבא.

בוודאי יצא לכם להיתקל במודעה המבטיחה לכם שכר חודשי של שבע ספרות באמצעות הכנסה פסיבית. לרוב מדובר בשיטות פירמידה למיניהן, סוג של עוקץ שהרווח שלכם מוטל בספק. יחד עם זאת, בתחום הדיגיטל של ימינו, ישנן דרכים כשרות ויעילות אחרות להשיג רווחים נאים זאת באמצעות נכס דיגיטלי מניב.

מהם נכסים דיגיטליים מניבים?

ממש כמו שנכס נדל"ן זהו נכס שנמצא בבעלות שלכם (כמו דירה או משרד) ואתם מרוויחים עליו תשואה, כך גם נכסים אינטרנטיים מניבים, אלו נכסים הרשומים על שמכם ושאתם יכולים להרוויח ממנו כסף .

נכסים אלו יכולים להיות אתרי אינטרנט, עמודים ברשתות החברתיות כמו פייסבוק ואינסטגרם, ערוץ יוטיוב, קבוצת וואטסאפ, אפליקציות, קורס דיגיטלי, ספר מקוון ועוד.

בניגוד למה שאתם עשויים אולי לחשוב, נכסים דיגיטליים מניבים הם לא בדיוק הכנסה פסיבית. כדי שתוכלו להרוויח יפה, תצטרכו בכל זאת להשקיע זמן, כסף ומאמץ בנכס. למשל, באמצעות יצירת תוכן מעניין ואיכותי, קידום ממומן או קידום אורגני, וכן באמצעות יוזמות ושיתופי פעולה עם עסקים ואתרי אינטרנט שונים.

כיצד תוכלו להרוויח באמצעות נכסים דיגיטליים מניביים?

פרסום מודעות של גוגל

הדרך הפופולרית ביותר להרוויח באמצעות נכסים דיגיטליים מניביים היא על ידי מודעות של גוגל המתפרסמות באתר שלכם. גוגל מציעה שירות הנקרא גוגל אדסנס, במסגרתו יופיעו באתר שלכם באנרים ומודעות שמקדמים עסקים בתחום הרלוונטי לאתר שלכם.

כך, כאשר גולש ייכנס לאתר שלכם וילחץ על המודעה, אתם תוכלו להרוויח עמלה אותה תשלם לכם גוגל. שיעור העמלה עומד על 60% מהרווחים של גוגל מהמפרסם, והוא תלוי בכמות המבקרים באתר, האיכות שלו, מיקום המודעות וכן מידת התחרויות של האתר בענף.

פרסום מודעות של עסקים

אפשרות אחרת להרוויח מהאתר שלכם היא באמצעות פנייה ישירה לבעלי עסקים ופרסום באנרים המקדמים אותם, ללא תיווך של גוגל.

שיתוף פעולה עשוי להצליח ככל שהאתר שלכם מדורג גבוה יותר בתוצאות החיפוש של גוגל, שיש לו תנועה רבה של גולשים העונים להגדרת קהל היעד של אותו עסק, ושהאתר שלכם רלוונטי לתחום של העסק.

לכן, אם מדובר על נכסים דיגיטליים מניבים שהם אתרי אינטרנט, עליכם ליצור אתר שיזכה לפופולריות בתחום שלו.

בניית נכסים דיגיטליים - מציאת ביצת הזהב
בניית נכסים דיגיטליים - מציאת ביצת הזהב

מכירת קישורים לאתרים אחרים

אחד הגורמים המשפיעים על קידום אורגני, אלו קישורים חיצוניים. ככל שאתר מקבל יותר קישורים מאתרים אחרים המובילים לאתר שלו, כך הוא נתפס בעיני גוגל כאתר בעל סמכות. אתר שכזה צפוי להיות מדורג במיקום גבוה בגוגל.

לכן, אתרים רבים פועלים כדי להשיג קישורים חיצוניים ואחת הדרכים לעשות זאת היא באמצעות קניית קישורים. אם יש לכם אתר תוכן איכותי, תוכלו לפרסם קישורים לאתרים בתמורה לתשלום. לרוב הקישורים האלו יופיעו במסגרת של מאמר הקשור לתחום של האתר.

שיווק שותפים באמצעות נכסים דיגיטליים

אפשרות נוספת להרוויח מהנכס הדיגיטלי שלכם היא באמצעות שיווק שותפים (או אפילייט). זוהי שיטה במסגרתה אתם מפרסמים פוסט הממליץ ומקדם מוצר או שירות מסוים של החברה יחד עם קישור לאתר שלה.

כבעלי האתר המפרסם אתם תוכלו לקבל תשלום על כל גולש שנכנס לאותו קישור, אך בדרך כלל תיהנו מעמלה רק כאשר הגולש נכנס לקישור וביצע רכישה. ישנם אנשים המספרים כי הם מרוויחים אלפי שקלים בחודש באמצעות שיווק שותפים, אז כדאי לבדוק זאת.

משפיעני רשת כנכס דיגיטלי לכל דבר ועניין

אם יש לכם חשבון אינסטגרם פופולרי עם עוקבים רבים, ייתכן שתוכלו להרוויח כסף רב כמשפיעני רשת. עסקים מוכנים לשלם הרבה לכוכבי אינסטגרם בתמורה לכך שיצטלמו עם המוצרים שלהם, ימליצו עליהם או יחלקו את החוויה על השירות שקיבלו.

לפי הדירוג של מגזין פורבס, משפיעני רשת ישראלים יכולים להרוויח בשנה מיליוני שקלים רק מחשבון האינסטגרם שלהם. כך לדוגמה, הדוגמנית נטע אלחמיסטר שיש לה 1.6 מיליון עוקבים מרוויחה 3.5-5.5 מיליון שקלים בשנה מהאינסטגרם שלה, הזמרת נועה קירל שיש לה 801 אלף עוקבים מרוויחה מדי שנה 1.3-2 מיליון שקלים, וכוכב הרשת בן זיני שיש לו 401 אלף עוקבים מרוויח בשנה כ-1.2 מיליון שקלים.

גם אם אין לכם עוקבים בהיקף כזה, עדיין תוכלו ליהנות מהכנסות גבוהות אם תשקיעו בחשבון האינסטגרם שלכם.

פרסום בערוץ יוטיוב

אם יש לכם ערוץ יוטיוב פופולרי תוכלו להניב ממנו רווחים יפים. אחת הדרכים לעשות זאת היא באמצעות פרסום של מודעות גוגל המופיעות כבאנרים בתחתית הסרטון שלכם.

אפשרות אחרת היא להציע לחברות ועסקים שונים להציג את פרסומת הוידאו שלהם במהלך הסרטון שלכם. גם כאן חשוב לוודא שהפרסומות רלוונטיות לתחום של ערוץ היוטיוב שלכם ותואמות לקהל היעד שנכנס לערוץ.

לסיכום, אם אתם חולמים להגדיל את ההכנסה שלכם, נכסים דיגיטליים מניביים יכולים לשרת אתכם. חשוב כאמור שלא לנוח על זרי דפנה, ותמיד להשקיע ביצירת נכס דיגיטלי שיעניק ערך מוסף לגולש. רק כך תוכלו ליהנות מרווחים גבוהים. שיהיה בהצלחה!

בניית נכסים דיגיטליים - השקעה לטווח ארוך
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

השארת פרטים:

השאירו פרטים
צרו איתנו קשר
שיווק באינטרנט לעסקים - תכנית עסקית מותאמת אישית | שיווק באינטרנט לעסקים - מיקוד פעילות לקהל היעד | Digital Solutions
השאירו פרטים
שיווק באינטרנט לעסקים - תכנית עסקית מותאמת אישית | שיווק באינטרנט לעסקים - מיקוד פעילות לקהל היעד | Digital Solutions
צרו איתנו קשר