גיוס לקוחות חדשים לעסק באמצעות הדיגיטל

גיוס לקוחות חדשים לעסק באמצעות הדיגיטל

אהבתם? ספרו לחברים שלכם!

תוכן עניינים

תוכן עניינים

בנוף העסקי המתפתח במהירות של היום, השטח הדיגיטלי הפך להיות אבן יסוד בתהליך גיוס לקוחות חדשים לעסק. השיטות המסורתיות לפנות ללקוחות פוטנציאליים פינו את מקומן לאסטרטגיות חדשניות וממוקדות יותר הרותמות את כוחן של הפלטפורמות הדיגיטליות ויוצרות גיוס הרבה יותר יעיל, ממוקד ונכון עבור כל עסק, בכל תחום ותחום.

המהפכה הדיגיטלית בגיוס לקוחות חדשים לעסק

הופעת האינטרנט וההתפשטות של הטכנולוגיות הדיגיטליות לאחר מכן חוללו מהפכה באופן שבו כלל העסקים פועלים ואת האופן שבו עולם העסקים בכללותו פועל. אחד השינויים העמוקים ביותר שעבר עולם העסקים עם ההתקדמות הדיגיטלית הוא ללא ספק תחום גיוס הלקוחות.

השיטות המסורתיות, כמו שיחות טלפון קרות, פרסומות מודפסות וחלונות ראווה פיזיים, אמנם לא מיושנות ולא נגנזו מהעולם לחלוטין, אך חוזקו על ידי מערך של כלים דיגיטליים המאפשרים לעסקים לבצע גיוס לקוחות חדשים לעסק תוך שיש להם יכולת לזהות לקוחות פוטנציאלים, לעסוק בפעולות שיווק המותאמות ללקוחות הללו ולהמיר לקוחות פוטנציאליים ללקוחות קיימים וקבועים בצורה יעילה, חכמה ונכונה יותר.

גיוס לקוחות חדשים לעסק

איך מבוצע גיוס לקוחות חדשים לעסק באופן דיגיטלי?

גיוס לקוחות חדשים לעסק באופן דיגיטלי כולל מגוון טכניקות שמטרתן למשוך אנשים שסביר להניח שיתעניינו במוצרים או בשירותים של העסק.

בניגוד לשיטות המסורתיות אשר פורסות רשת שיווק רחבה, אשר נתפסים בה במרבית הפעמים גם הרבה מאוד לקוחות שכלל לא רלוונטיים אל העסק, אסטרטגיות דיגיטליות מתמקדות במיקוד הרבה יותר מדויק דרך דמוגרפיה, התנהגויות ותחומי עניין ספציפיים ובכך ממקסמות את היעילות של מאמצי השיווק והופכות את ההשקעה בשיווק להרבה יותר משתלמת והרבה יותר מתגמלת.

אסטרטגיות מפתח לגיוס לקוחות

אופטימיזציה למנועי חיפוש (SEO)

קידום אתרים מהווה אסטרטגיה בסיסית לשיפור הנראות של העסק במנועי חיפוש כמו גוגל.

על ידי אופטימיזציה של התוכן והמבנה של האתר שלהם, בעלי העסקים יכולים להבטיח שההצעות שלהם יופיעו בצורה בולטת כאשר הלקוחות הפוטנציאליים מחפשים מילות מפתח רלוונטיות הקשורות למוצרים או לשירותים אותם מספקים אותם עסקים וכך הם יכולים לבצע גיוס לקוחות חדשים לעסק באופן מהיר וקל.

קידום אתרים יעיל משפר את התעבורה האורגנית ומושך משתמשים המחפשים באופן פעיל פתרונות שהעסק מספק, וכך כל עסק יכול להגיע לכמה שיותר לקוחות, להגדיל את קהל הלקוחות שלו בכל יום מחדש ולקבל חשיפה משמעותית וממושכת לטווח ארוך.

שיווק באמצעות תוכן

שיווק תוכן כרוך ביצירה והפצה של תוכן בעל ערך, רלוונטי ומושך בצורה עקבית כאשר המטרה שלו היא למשוך קהל יעד נכון באופן קבוע. פוסטים בבלוג, מאמרים, סרטונים, אינפוגרפיקה וצורות אחרות של תוכן מציגים את המומחיות של העסק ועוזרים לבנות אמון עם הלקוחות הפוטנציאליים. אסטרטגיה זו ממצבת את העסק כמומחה בענף שלו, ומטפחת קשרי לקוחות ארוכי טווח.

השקעה בתוכן היא חשובה מאוד, ובעידן הדיגיטלי של היום עולם יצירת התוכן הוא רחב מאוד ולכן חשוב להקפיד על יצירת תוכן איכותי ובאופן קבוע, זה הבסיס החשוב ביותר לטובת גיוס לקוחות חדשים לעסק שלכם באמצעות הפלטפורמות הדיגיטליות.

גיוס לקוחות חדשים לעסק

שיווק במדיה חברתית

פלטפורמות המדיה החברתיות יוצרות מגרש משחקים נרחב לטובת גיוס לקוחות חדשים לעסק.

על ידי יצירת פוסטים ופרסומות איכותיות ומדויקות, כלל העסקים יכולים להציג את המוצרים שלהם, לשתף המלצות של לקוחות וליצור נוכחות חזקה של המותג שלהם אשר תמשוך לקוחות חדשים מכל מקום מתאים. כל פלטפורמה פונה לנתונים דמוגרפיים שונים, ומאפשרת לעסקים להתאים את התוכן שלהם ולהגיע לקהלים ספציפיים וכך השיווק הופך להיות ממוקד ומותאם קהל יעד אפילו יותר.

גיוס לקוחות חדשים לעסק

פרסום בתשלום לפי קליק (PPC)

פרסום PPC מאפשר לעסקים להציג מודעות במנועי חיפוש ובפלטפורמות מדיה חברתיות המאפשר גיוס לקוחות חדשים לעסק.

שלא כמו פרסום מסורתי, שבו משולמות עמלות ללא קשר לתוצאות, מודעות PPC יוצרות לבעל העסק עלויות רק כאשר המשתמשים לוחצים עליהן. מודל זה מבטיח כי העסקים משלמים על מעורבות בפועל, מה שהופך את השיטה הזו לשיטה חסכונית לשם גיוס לקוחות חדשים לעסק.

שיווק בדואר אלקטרוני

שיווק בדוא"ל הוא האסטרטגיה הותיקה ביותר בשיווק דיגיטלי, והוא עד היום מהווה אסטרטגיה חזקה לטיפוח לידים והמרתם ללקוחות ולכן מדובר בחלק מפתח חשוב בדרך אל גיוס לקוחות חדשים לעסק.

על ידי איסוף כתובות דוא"ל באמצעות הרשמות לאתר או אמצעים אחרים, עסקים יכולים לשלוח הודעות ממוקדות, הצעות קידום מכירות ותוכן מעצים ובעל ערך ישירות לתיבות הדואר הנכנס של הלקוחות הפוטנציאליים השונים.

גיוס לקוחות חדשים לעסק - שיתוף פעולה עם משפיענים

שיתופי פעולה עם משפיענים

שיווק באמצעות משפיענים מאפשר לעשות שימוש באנשים עם קהל עוקב משמעותי בפלטפורמות האינטרנטיות השונות כדי לקדם את המוצרים או השירותים של העסק.

שיתוף פעולה עם משפיענים המתאימים אל קהל היעד של העסק יכול לעזור להגיע לדמוגרפיה רחבה יותר בצורה אותנטית וליצור קשר עם הקהל בצורה ישירה, מה שללא ספק יוביל להמרה של חלק גדול ממנו ללקוחות משלמים לבית העסק.

יחד עם זאת, מדובר בשוק שהיום נחשב לפרוץ מאוד ולכן לפני שמתחילים לעבוד עם משפיענים כאלו או אחרים לטובת גיוס לקוחות חדשים לעסק, ובכלל, חשוב מאוד לבדוק את היכולות האמיתיות שלהם, המחויבות שלהם וההתאמה שלהם למטרות שלכם.

גיוס לקוחות חדשים לעסק

כלים וטכנולוגיות לגיוס לקוחות דיגיטלי

 1. גוגל אנליטיקס – Google Analytics מציע תובנות חשובות לגבי התנועה באתר, התנהגות המשתמשים וההמרות. גוגל אנליטיקס עוזר לעסקים להבין טוב יותר אילו אסטרטגיות יעילות ואילו זקוקות לשיפור, ומאפשר להגיע אל קבלת החלטות מונעות נתונים לטובת גיוס לקוחות חדשים לעסק יעיל יותר.

   

 2. פלטפורמות לניהול מדיה חברתית – פלטפורמות כמו Hootsuite ו-Buffer מאפשרות לעסקים לנהל מספר חשבונות מדיה חברתית מלוח מחוונים מרכזי אחד. הם מספקים כלי תזמון, ניתוח מעורבות ומעקב אחר ביצועים, מייעלים את מאמצי השיווק במדיה חברתית ומסייעים לנהל את האסטרטגיה השיווקית במדיות בצורה טובה ונכונה יותר.

   

 3. תוכנה לשיווק בדואר אלקטרוני – פלטפורמות שיווק בדוא"ל כגון Mailchimp, Constant Contact ואפילו רב מסר הישראלית, מאפשרות יצירה, הפצה ומעקב אחר קמפיינים בדוא"ל.

  המערכות הללו מציעות תכונות כמו פילוח, אוטומציה ובדיקות A/B כדי לייעל את שיעורי ההמרה ומעבר ליצירת המיילים והמסרים השונים, הן מאפשרות לעקוב אחר הנתונים השונים כדי לקבל החלטות לגבי השיווק ולהבין את התוצאות שלו באופן טוב וחכם יותר מבחינת גיוס לקוחות חדשים לעסק ויצירת התעניינות.

   

 4. כלי מחקר מילות מפתח – כלים כמו SEMrush ו-Arefs מסייעים לעסקים בזיהוי מילות מפתח רלוונטיות, ניתוח אסטרטגיות של מתחרים ושיפור מאמצי ה-SEO שלהם. באמצעות כלים כאלו ניתן לאתר מילות מפתח רלוונטיות יותר וכך להגיע לקהל לקוחות רחב יותר ולייעל את תהליכי גיוס לקוחות חדשים לעסק.

   

 5. מערכות ניהול תוכן (CMS) – פלטפורמות CMS כמו וורדפרס, מפשטות את תהליך היצירה והניהול של תוכן האתר. מערכות כאלו מציעות ממשקים ותוספים ידידותיים למשתמש המשפרים את פונקציונליות האתר והופכים את השימוש בו לנוח ופשוט יותר.
  בצורה הזו ניתן להציג חווית משתמש גבוהה יותר ולהגדיל את הסיכויים להמרה של גולשים ללקוחות ולבצע גיוס לקוחות חדשים לעסק באופן קבוע.

מה חשוב לדעת כדי לגייס לקוחות חדשים לעסק באמצעות הדיגיטל בצורה מוצלחת?

בכדי לבצע גיוס לקוחות חדשים לעסק באופן מוצלח ונכון יותר של לקוחות חדשים באמצעות הדיגיטל, יש להקפיד על כמה כללים חשובים:

 • זיהוי קהל יעד – הבנת קהל היעד חשובה ביותר לצורך גיוס לקוחות חדשים לעסק בצורה יעילה. עסקים חייבים לערוך מחקר שוק מעמיק כדי להגדיר דמוגרפיה, העדפות, נקודות כאב והתנהגויות מקוונות. מידע זה מעצב את האסטרטגיות והתוכן שיגרמו להזדהות של לקוחות פוטנציאליים וימשכו אותם אל השירותים או המוצרים של אותו עסק.

 • התאמה אישית ומעורבות – גיוס לקוחות חדשים לעסק מבוצע בצורה היעילה ביותר כאשר הוא מותאם אישית ללקוחות.
  התאמת תוכן ומסרים מאפשרת לתת מענה לצרכים האישיים של כל לקוח ומטפחת קשר עמוק יותר עם הלקוחות הפוטנציאליים.
  תוכן מרתק, תכונות אינטראקטיביות ותקשורת ישירה באמצעות מדיה חברתית יכולים לשפר את מעורבות הלקוחות וכך להוביל לגיוס שלהם.

 • אופטימיזציה למכשירים ניידים – כיום חלק ניכר מתעבורת האינטרנט מגיעה ממכשירים ניידים, ולכן עסקים חייבים לדאוג לכך שהאתרים, האימיילים והפרסומות שלהם מותאמים לצפייה גם במכשירים הללו. אתרים רספונסיביים ומסרים שיווקיים הנקראים היטב בכל מכשיר זהו הבסיס לשימור לקוחות פוטנציאליים שניגשים לתוכן בסמארטפונים ובטאבלטים.

 • פרטיות נתונים ואבטחה – איסוף נתוני לקוחות דורש גם אחריות לשמירה על הנתונים הללו ועל פרטיות הלקוחות.
  עסקים חייבים לציית לתקנות הגנת מידע מחמירות וליצור מערך המאבטח את המידע אותו הם אוספים כדי לבנות אמון עם הלקוחות הפוטנציאליים ולהבטיח להם כי אותו מידע לא יזלוג החוצה אל מקורות שלא הורשו לקבל את המידע הזה.
  הדגישו באתר את העובדה הזו, זה יגרום ללקוחות לבטוח בכם יותר ולהשאיר את הפרטים שלהם ללא חשש.

 • ניתוח ושיפור באופן קבוע – גיוס לקוחות חדשים לעסק הוא תהליך איטרטיבי. ניתוח הביצועים של האסטרטגיות והטקטיקות השונות בהן אתם משתמשים מאפשר לכם לזהות מה עובד ומה צריך התאמה או שינויים. בדיקה קבועה של מדדים, כגון שיעורי המרות, שיעורי קליקים ורמות מעורבות, הינה חשובה מאוד לשיפור קמפיינים וכל מסע פרסום ואסור להתעלם מכך.

דוגמא לגיוס לקוחות מוצלח - הדרך של Airbnb בערוצים הדיגיטליים

מקרה דוגמה אחד של גיוס לקוחות חדשים לעסק באופן מוצלח באמצעות אסטרטגיות דיגיטליות הוא  Airbnb שנוסדה ב-2008, שינתה לחלוטין את תעשיית האירוח בכך שהציעה פלטפורמה לאנשים פרטיים להשכיר את בתיהם למטיילים. הגישה הממוקדת בדיגיטל מילאה תפקיד מרכזי בצמיחתה המהירה.

Airbnb עודדה מארחים להעלות תמונות באיכות גבוהה של הנכסים שלהם, להציג תכונות ייחודיות והם יצרו פלטפורמה מושכת מבחינה ויזואלית באמצעות התוכן הזה. תוכן זה שנוצר על ידי משתמשים שימש כחומר שיווקי אותנטי ואפשר להם ליצור גיוס לקוחות חדשים לעסק שמאז ועד היום הפכו את החברה לאימפריה שכל אחד מכיר.

בנוסף, Airbnb השתמשה ביעילות בפלטפורמות המדיה החברתית השונות כדי ליצור קשר עם לקוחות פוטנציאליים. הם מינפו תוכן שנוצר על ידי משתמשים על ידי שיתוף חוויות ותיוגים של מתארחים שונים וסיפורי טיולים בפלטפורמות כמו אינסטגרם ופייסבוק ובצורה הזו הפכו את המותג לאמין יותר וסיפקו הוכחה לאיכות השירותים שלהם, ולעד כמה שהם משתלמים.

אחת האסטרטגיות הדיגיטליות הבולטות ביותר של Airbnb לצורך גיוס לקוחות חדשים לעסק הייתה תוכנית ההפניות שלה. משתמשים קיימים קיבלו תמריץ להפנות חברים ובני משפחה על ידי מתן זיכויים לטיולים הבאים שלהם. בצורה הזו, הם לא רק הביאו לקוחות חדשים אלא גם טיפחו תחושת קהילה ואמון בקרב המשתמשים הקיימים שלהם.

ואם לא די בכך, Airbnb פיתחה בעקביות את האסטרטגיות הדיגיטליות שלה כדי להתאים להעדפות המשתמשים. הם הציגו תכונות כמו "חוויות", שאפשרו למארחים להציע פעילויות ייחודיות ו"מוכן לנסיעות עסקיות", הפונה לקהל מקצועי.

חידושים אלו הרחיבו את בסיס הלקוחות שלהם על ידי מתן מענה לצרכים מגוונים ובצורה הזו יצרו מערכת הפונה לקהל גדול מאוד של לקוחות מגוונים, והצליחו למשוך לקוחות מכל גווני הקשת ומכל העולם – מארחים ומתארחים.

גיוס לקוחות חדשים לעסק

לסיכום

בעידן הדיגיטלי, לרשותם של בעלי עסקים עומדים שפע של כלים ואסטרטגיות לצורך גיוס לקוחות חדשים לעסק. גיוס לקוחות חדשים לעסק כולל הבנת קהל ביעד, יצירת תוכן משכנע, מינוף פלטפורמות שונות וניתוח נתונים לשיפור מתמיד.

סיפורי ההצלחה של חברות כמו Airbnb מדגישים את הכוח הטרנספורמטיבי של האסטרטגיות הדיגיטליות בהנעת גיוס לקוחות וצמיחה וככל שהטכנולוגיה ממשיכה להתקדם, עסקים חייבים להתאים את הגישות שלהם ולהבין כי בדיגיטל נמצא הכוח הטוב ביותר לגיוס לקוחות חדשים לעסק שלהם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מלאו פרטים לשיחת ייעוץ ראשונית ללא עלות:

או, חייגו:

הפופולריים ביותר

טוען מאמרים נוספים...

אהבתם? ספרו לחברים שלכם!

Facebook
WhatsApp

מאמרים נוספים