השכרת אתרים- מה זה ואיך זה עובד?

השכרת אתרים

אהבתם? ספרו לחברים שלכם!

תוכן עניינים

תוכן עניינים

השכרת אתרים הוא קונספט אשר מהווה תחליף לבעלי עסקים אשר מעוניינים באתר לעסק שלהם אך אינם מעוניינים בהקמת אתר חדש. השכרת אתר היא קצת כמו השכרה של דירה. אתה מקבל נכס שהוא כבר מוכן, הוא לא בבעלותך אבל הוא נתון לשימושך.

לקונספט הזה של השכרת אתרים יש בעיקר יתרונות. הוא מאפשר גמישות לבעל העסק לשדרג או להחליף את האתר בהתאם לצרכים שלו והוא נותן 'ראש שקט' לבעל העסק שיש מי שדואג לתחזוקה השוטפת של האתר. השירותים שבעל העסק מקבל מהשוכר של האתר מאפשר לבעל העסק להתמקד בעסק שלו ולהנות מהפירות של הנוכחות המקוונת של האתר שבבעלותו.

השכרת אתרים במחיר טיל

יתרונות של השכרת אתרים

כפי שהזכרנו קודם לכן, להשכרת אתרים יש יתרונות רבים:

  • הפחתת עלויות: בעוד שהקמה של אתר כרוכה בעלויות גדולות של פיתוח ועיצוב האתר, בהשכרת אתרים ניתן לקבל אתר מותאם במהירות ובהסכם שכירות מוסדר חודשי. ניתן להשוות שוב את הדבר לבנייה מחדש של נכס למגורים אל מול השכרה של נכס למגורים. העלויות הם שונות באופן משמעותי.
  • תחזוקה שוטפת: הקמה של אתר לא נגמרת ברגע שהאתר עלה לאוויר. אתר דורש תחזוקה- עדכונים שוטפים, פתרון תקלות, אמצעי אבטחה. בהשכרת אתרים הדאגה לתחזוקת האתר עוברת אל נותן השירות ומאפשרת לבעל העסק להתמקד בתחומים אחרים של העסק שבבעלותו.
  • גמישות: בעל עסק יכול לשנות ולהתאים את צרכיו הדיגיטליים בשירות של השכרת אתרים, בין אם הם זקוקים לתוכנות נוספות או ליותר אחסון. לשדרג את האתר להקטין או לבצע שינויים. בשירות של השכרת אתרים ניתן לשנות בהתאם לצרכים של בעל העסק וללא הצורך בבנייה מחדש של האתר.
  • תמיכה מקצועית: בעל עסק אשר משתמש בשירות השכרת אתרים נהנה מתמיכה מקצועית צמודה שמלווה את האתר שלו. סיוע טכני או כל אתגר אחר שעולה בדרך יכול לקבל מענה מגורם מקצועי.
  • לידים באיכות גבוהה: בהשכרת אתרים ניתן להנות מפניות של לקוחות באיכות גבוהה. פניות אורגניות בגוגל הם לרוב נחשבות לאיכותיות יותר וזה עוד יתרון של השכרת אתרים.
  • השקת אתר מהירה: במקום לחכות שבועות או חודשים לבנייה של אתר חדש. בשירות של השכרת אתרים, בעל העסק יכול לבחור את תבנית האתר שמתאימה לו, מבין אלו אשר מוצעים על ידי נותן השירות ובעצם להנות מנוכחות מקוונת של האתר שלו בדרך מהירה יותר.
  • עדכונים טכנולוגיים: הטכנולוגיה משתנה מהר ואתרים צריכים לעמוד בקצב! בשירות של השכרת אתרים בנוסף לתחזוקה השוטפת. האתר מקבל עדכונים שוטפים ושדרוגים שמתעדכנים על ידי נותן השירות.
  • הפחתת סיכונים: בבעלות על אתר ישנם סיכונים כגון: פרצות אבטחה, קריסת שרתים ופרצות נתונים. בשירות השכרת אתרים בעל העסק מקבל שירות של טיפול באמצעי אבטחה גיבויים והתאוששות מאסונות על ידי נותן השירות.

 

ניתן לראות ששירות השכרת אתרים מספק מספר רב של יתרונות ושירותים מופחתים בעלות, ביחד עם העסקה של השכרת האתר עצמו. תחזוקת האתר, תמיכה מקצועית וטכנית, וגמישות לשינויים הם יתרונות חשובים שיש לקחת בחשבון בתפעול והחזקה של אתר.

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא עלות:

השכרת אתרים – שיקולים מרכזיים

ישנם מספר שיקולים מרכזיים חשובים שיש לבדוק, לוודא ולקחת בחשבון לפני שמשכירים אתר.

בעל עסק שמעוניין בשירות של השכרת אתרים צריך לוודא שהאתר שהוא מקבל מתאים למיתוג של העסק שלו ועונה על הצרכים, חשוב לבחון את רמת ההתאמה האישית שמספק נותן השירות לגבי האתר. בעל העסק צריך לקבוע אישית את העיצוב, הפריסה, ערכות הצבעים והמיתוג כך שיתאימו לזהות העסק ויענו על הדרישות.

אופטימיזציה של האתר למנועי החיפוש היא חשובה לנראות האתר ולתנועה האורגנית ממנועי החיפוש.

לפני השכרת האתר על בעל העסק לבחון את יכולות ותכונות האופטימיזציה של האתר. זה כולל את היכולת להתאמת מטא תגים, יישום רספונסיבי לאתר (כלומר האתר צריך להיות מיועד לגלישה גם דרך הנייד ומכשירים אחרים), מהירות טעינת העמוד וכלי ניתוח למעקב אחר הפעולות ואינטראקציית המשתמש עם האתר.

כל אלה ישפיעו על הנראות של האתר ועל התנועה שהאתר ימשוך ממנועי החיפוש. תמיכה טכנית מקצועית היא חשובה לבעל עסק שמחפש שירות של השכרת אתרים. על בעל העסק לברר על רמת התמיכה הטכנית- מהם ערוצי התקשורת, מהי הזמינות של נותן השירות וזמן התגובה במקרה של בעיות\תקלות.

סיוע בזמן עם בעיות טכניות ועדכונים מבטיח שהאתר יישאר באוויר ומונע זמני השבתה פוטנציאליים.

הבנה של הסכם השכירות לפני שנחתם. על מנת ליצור בהירות לגבי שיתוף הפעולה שנוצר יש לקרוא ביסודיות ולהבין את התנאים וההגבלות המתוארים בהסכם. חשוב להבין מהו משך השכירות, תנאי התשלום, מדיניות הביטולים וכל עמלה או התחייבות המפורטים בהסכם.

השכרת אתרים -שיקולים

סוגי אתרים

כאשר מגיעים לשירות השכרת אתרים ישנם מגוון של סוגי אתרים. חשוב להבין את סוגי האתרים השונים על מנת להתאים אותם לצרכי העסק.

להלן מספר סוגי אתרים:

בלוגים: בלוגים הם דרך מצוינת להנגיש לאנשים מידע בנישה מסויימת. על ידי בלוג ניתן לבסס נוכחות דיגיטלית באינטרנט וליצור אמון לגבי מומחיות בנישה ספציפית. השכרת אתר בלוג מאפשרת לאנשים לשתף את הסיפורים, תובנות, מאמרים שלהם. אתרים אלה כוללים מערכות תגובה, כפתורי שיתוף חברתי וחלוקה לקטגוריות ולתגים.

מסחר אלקטרוני: השכרת אתר מסחר אלקטרוני מיועדת לבעלי עסקים אשר רוצים למכור מוצר או שירות מסוים. אתר מסחר אלקטרוני הם בדרך כלל בעלי קטלוגים של מוצרים, עגלות קניות, שערי תשלום ומערכות ניהול מלאי. השכרת אתרים בעלי אופי של מסחר אלקטרוני מאפשרת לבעל העסק להתחיל באופן מיידי למכור את השירותים\מוצרים באופן מקוון.

פורטפיליו: אתרי פורטפיליו מיועדים להצגת עבודות יצירתיות כגון: עיצוב, צילום, כתיבה או כל עבודה יצירתית אומנותית אחרת שעולה על דעתכם. אתרי פורטפיליו מאורגנים ויזואלית בצורה מושכת לעין ומאפשרים לאמנים ומעצבים להציג את תיק העבודות שלהם. אתרים אלה מציעים תבניות להתאמה אישית, גלריות וטפסים ליצירת קשר.

דפי נחיתה: הם אתרים בני עמוד בודד שנועדו להיות תמציתיים ולמשוך את תשומת לב הקורא לקריאה לפעולה. זה יכול להיות קריאה לפעולה להרשמה לניוזלטר, הורדת תוכן או רכישה של מוצר\שירות.
השכרת דף נחיתה יכולה להתאים לקמפיינים שיווקיים או לקידום מוצר או שירות מסוימים. דפי נחיתה מאופיינים בתמציתיות, בקופירייטינג משכנע ובכפתורי קריאה לפעולה.

ספק שירות של השכרת אתרים יכול לעזור לבעל העסק לבחור את האתר המתאים. כל אתר מאופיין בתכונות שלו ומיועד לצרכים שונים. חשוב לבחון את אופי העסק, הדרישות שלו והצרכים על מנת לדעת לבחור את האתר המתאים ביותר לעסק שלכם.

השכרת אתרים לעומת בעלות על אתר

פירטנו כבר את היתרונות שבהשכרת אתרים והם רבים. אך יש יתרונות גם בפיתוח אתר חדש ויצירת בעלות על אתר. כפי שעלינו לבחון את אופי העסק ולהתאים לו את אופי האתר. כך גם אופי העסק יכול לעזור לנו להבין מהי הדרך הנכונה עבורנו.

בעוד שהשכרת אתרים מבטלת את הצורך בעלויות גבוהות מראש, מספקת לבעל העסק גמישות, גישה לתמיכה טכנית מקצועית, מבטלת את הצורך בתחזוקה שוטפת ומאפשרת לבעל העסק להתמקד בהיבטים אחרים של העסק.

בבעלות על אתר בעל העסק נהנה מהתאמה אישית לצרכים ספציפיים של העסק. החופש בלהקים ולעצב אתר שמותאם לאופי העסק עוזר למתג אותו בצורה טובה יותר.

בנוסף, לטווח הארוך החיסכון הוא גדול יותר מכיוון שלא נדרשים דמי שכירות חודשיים. שיקולים כמו תקציב, מגבלות זמן, יעדים ארוכי טווח ומומחיות טכנית. יכולים לעזור לנו לקבוע איזה סוג שירות מתאים לנו.

השכרת אתרים מיועדת יותר לבעלי תקציב נמוך, לפרויקטים קצרים וממוקדים או לבעל עסק ששם עדיפות לנוחות שבשירות כמו השכרת אתרים. בעלות אתר מתאימה יותר לבעלי עסקים עם ראייה לטווח הארוך שמוכנים להשקיע יותר ולבנות משהו שיש להם שליטה מלאה עליו ושהוא מותאם אישית לצרכי העסק שלהם.

בסופו של דבר הבנה של בעל העסק את אופיו של העסק, סדרי העדיפויות, המשאבים והיעדים היא חיונית על מנת לבחור את סוג השירות המתאים.

מטרת השכרת אתרים

שירותי השכרת אתרים אמינים

ישנם נותני שירות רבים אשר מספקים שירותי השכרת אתרים. חשוב לבצע מחקר מעמיק על מנת לבחור נותן שירות אמין ואיכותי.

כשמבצעים מחקר כזה יש לשים לב לכמה פרטים בנוגע לנותן השירות ולבדוק את הרקע ההיסטוריה והמוניטין שלהם. כמו בכל מקצוע. לספקי שירות אמינים בתחום יש מוניטין של שירותי השכרת אתרים איכותיים.

כדאי לבדוק ביקורות של לקוחות קודמים. ביקורות והמלצות של לקוחות יכול לעזור לבצע הערכה ולספק תובנות לגבי איכות שירות השכרת האתרים של ספק השירות שמציע לנו את שירותיו. רמת שביעות הרצון של הלקוחות לגבי אופן השירות- רמת התמיכה הטכנית, פונקציונליות האתר, ביצועים כלליים ותועלת מול מחיר.

כל אלה יכולים לעזור לנו להעריך טוב יותר את איכות השירות של ספק השירות שמולנו. גורם נוסף שחשוב לבדוק ולקחת בחשבון כשמגיעים לבחירת ספק שירותי השכרת אתרים הוא נושא התמחור. ספקי שירות שונים מציעים מבני תמחור שונים.

בעוד שיש כאלה שיציעו תבניות תמחור מדורגות. אחרים יציעו עמלות קבועות חודשיות או שנתיות. הערכת מבני התמחור השונים יכולה לעזור להעריך את ערך השירות ביחס לאיכות השירות, בנוסף התאמת מבני התמחור לאופי העסק והמשאבים שבידינו יכול לעזור לנו לקבל החלטה לגבי אופי השירות שמתאים לנו.

מסקנות

כיום כל בעל עסק מבין שנוכחות חזקה באינטרנט היא חשובה ואף הכרחית!

השימוש בדיגיטל רק מתעצם והפך להיות חלק בלתי נפרד מחיינו. על מנת לבסס את הנוכחות העסקית באינטרנט חייב כל בעל עסק להיות בעל אתר אינטרנט. במאמר זה הצגנו בפניכם את היתרונות שבהשכרת אתרים, כלומר אין חובה להיות באמת בעל של אתר אינטרנט על מנת לבסס נוכחות עסקית מקוונת.

השכרת אתרים היא דרך מעולה להרבה עסקים ליצור לעצמם אתר עסקי שמציג את אופי העסק החזון והמומחיות בכל תחום שיהיה. בתקציב התחלתי נמוך יחסית לעומת פיתוח של אתר חדש. בנוסף, הגמישות שמספק שירות מסוג זה יכול להיות חשוב להרבה עסקים.

גמישות זו מאפשרת לבצע שינויים ולעדכן את אופי האתר בכל זמן. התמיכה המקצועית הטכנית היא גם כן חשובה. הרבה בעלי עסקים חסרי ידע כשזה מגיע לבניית אתרים ולתחזוקתם, חשוב להבהיר שתחזוקת האתר- עדכונים ואמצעי אבטחה הם נושא חשוב כשיש לך אתר משלך.

הידיעה שיש בעל מקצוע שמסייע לך בנושאים האלה מרגיעה ומשרה ביטחון על הרבה בעלי עסקים שבוחרים בהשכרת אתרים כדרך הנוחה בשבילם. חשוב להבין כפי שכבר הזכרנו במאמר. בחינת אופי העסק והצרכים שלו חשובה להבנת אופי השירות זה בעצם המפתח לקבלת ההחלטה הנכונה ביותר לעסק שלכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מלאו פרטים לשיחת ייעוץ ראשונית ללא עלות:

או, חייגו:

הפופולריים ביותר

טוען מאמרים נוספים...

אהבתם? ספרו לחברים שלכם!

Facebook
WhatsApp

מאמרים נוספים