איך לבחור חברת תחזוקת אתרים?

איך לבחור חברת תחזוקת אתרים

אהבתם? ספרו לחברים שלכם!

תוכן עניינים

תוכן עניינים

תאר לעצמך שעברת ברחוב וראית עבודות בנייה. לאחר מספר חודשים הבנייה הושלמה וראית אתר תיירותי מרשים ויפהפה. אלא שעם הזמן, ותנועת האנשים – הוא החל לצבור לכלוך, סדקים ופגמים ברמת המבנה.

ובכן, לא היית שמח אם הייתה לו מעין תחזוקה שכזאת, כדי לוודא את יציבותו, איכותו ונגישותו לקהל הרחב? זה בדיוק העניין של חברת תחזוקת אתרים, אשר תפקידה להמשיך ולתחזק את האתר שנוצר למען יאריכו ימיו באיכות, פשטות ושלמות אל מול מבקריו השונים.

מה תפקידה של חברה שעוזרת בתחזוק האתר? 🛠️

במילים פשוטות, יש להמשיך לתחזק את האתר כדי שימשיך את תפקודו. בייחוד אם מדובר באתר שהוקם לשם מטרה מסוימת: להנגיש מידע, לאסוף לידים, למכור שירותים ומוצרים וכן הלאה. אם מדובר במוקד מרכזי בתהליכי השיווק והמכירה של העסק, אין אפשרות לאפשר לאתר להיסגר או לתפקד באופן לא אופטימלי רק כי הוא איננו מתוחזק כראוי. כלומר, יש אפשרות. ולכן יש את הכתבה הזאת.

כדי להזכיר ולציין, שגם אם ניתן לתת לאתר להידרדר בלי השגחה ותחזוקה, זו לא סיבה לעשות זאת. ואם לא רוצים לעשות את זה לבד, הרי שחברת תחזוקת אתרים באה לעזרתך.

איזה ערך יש בקבלת תמיכה מקצועית בתחזוק האתר? 📊

מדוע בכלל להיעזר בחברת תחזוקת אתרים? זו שאלה נהדרת ואנחנו נחזיר אותה ישר אליך. נניח ואתה אחראי על האתר התיירותי שכתבנו אודותיו בפסקה הראשונה. נניח שאתה אחראי לדאוג לשלומו, לאיכות המבנה שבו, לניקיון, לנגישות וכיוצא בזה.

מה עליך לעשות? התשובה הראשונה היא כמובן להשקיע זמן, משאבים והבנה כיצד לעשות זאת. יתרה מכך, עליך להיות ערני לתקלות שונות, בעיקר אם מדובר באתר תיירותי שמבקרים בו אנשים ברגע נתון. בין אם מדובר על "נפילות" של דברים, ובין אם מדובר על תקלות מסוימות שיש לתקן (כמו בורות לסתום, וכו').

באופן דומה, אם אתר האינטרנט נפל בעת ביקור גולש, או שהתרחשה תקלה – כדאי מאוד שתהיה פנוי, ערני ומיודע כיצד להתנהל מולה. ואם אין ברצונך לדעת כיצד לעשות זאת, או בכלל לעשות זאת – חברת תחזוקת אתרים יכולה לבוא לעזרתך.

נכון הדבר באם האתר מיועד למטרות שיווק. שכן, אם העסקת משווק בעסק או הנך המשווק בעסק, יכול מאוד להיות שתחום המומחיות שלך סובב סביב, ובכן, שיווק. גם אם יש לך ידע, הבנה ויכולת לבצע עבודות תחזוקה באתר – זה לא אומר שזה השימוש הכי טוב של הזמן שלך.

בייחוד אם אתה רוצה להתמקצע ולהתמקד בכובע המשווק, או במספר כובעים אחרים בו בזמן. שכן, אם תחזוקת אתרים זו לא המנה העיקרית והאהובה עליך, יכול מאוד להיות שאינן ברצונך לקחת עליה אחריות. בייחוד אם יש צורך בלזכור משימות ותחומי אחריות שונים שהאתר מבקש לשם תחזוקתו השוטפת והנקודתית.

חברת תחזוקת אתרים, כאמור, היא זו שתזכור זאת (יש לקוות) עבורך, ותיקח אחריות על הכובע הזה בעסק שלך.

חברה תחזוקת אתרים - עוזי ואוריאן במהלך ניתוח ביצועים

איך לדעת איזו חברה לתחזוק אתר יכולה להתאים?

אחד הדברים העיקריים שחברת תחזוקת אתרים יכולה לעשות עבורך הוא ריענון התכנים, שדרוג הנראות ועיצוב חווית המשתמש. או במילים אחרות, להמשיך לשחק עם האתר שלך כדי למטב את יכולתו להגיב למשתמש וליישם את שלל התמורות החדשות בעולם הדיגיטל.

הדבר יכול להיות יעיל במיוחד לאתרים שהוקמו בשנים קודמות, תוך שימוש מינימלי בטכנולוגיות זמינות שכעת יכולים לעשות שימוש בטכנולוגיות חדישות יותר כדי לקבל יותר פיצ'רים שאולי יתממשקו עם מטרות עסקיות. הביטוי המיידי של השדרוג המדובר יכול להיות מורגש בחוויית המשתמש.

שכן אם מדובר באתרים "פרה היסטוריים", יכול מאוד להיות שהמשתמש ירגיש זאת. אך אם מדובר באתר שרץ ומרגיש כמו קדמת הטכנולוגיה, זה כשלעצמו יכול לבשר טובות על ההתייחסות הטכנולוגית של חברה לנכסים הדיגיטליים.

איזו (ואם בכלל) חברה לתחזוק תכנים באתר יכולה להתאים לצרכיך?

יש לא מעט דברים אשר חברת תחזוקת אתרים יכולה לעשות עבורך. זה מאוד תלוי בידע, בניסיון ובזמן העומד לרשותה.

למעשה, גם על בסיס אלו תיקבע עלות השירות שאותה חברה מציעה. באם חברת תחזוקת אתרים מגיעה עם ניסיון רב לשולחן האינטרנטי, הרי שהיא יכולה להעלות הצעות מעניינות שבעל העסק יכול לקבל, כדי לשפר את חווית המשתמש באתר שלו ובכך אולי לשדרג את ערוץ התקשורת האינטרנטי עם לקוחותיו.

בין שאר המשימות שניתן להגשים בעזרת חברת תחזוקת אתרים הינן ניהול מלאי והוספת מוצרים. שכן אם משתמשים באתר כדי למכור מוצרים, ניתן ובמקרים מסוימים גם כדאי לרענן את המלאי המוצג באתר כך שייצג את המלאי הלוגיסטי הזמין ללקוחות העסק ואף לכלול תיאורים ותמונות ראויות.

לא כל חברת תחזוקת אתרים תציע שירות זה, אך אם היא מציעה וממש בא לך להעביר לידיה את ההתעסקות בדבר, הרי שזה אפשרי ומבורך.

למה חשוב להקפיד על ריענון תכנים באתר? ♻️

חברת תחזוקת אתרים - אילוסטרציה

למעשה, אתר המתפקד כחנות אינטרנטית מתבקש לרענן את המלאי שלו באופן שוטף, כדי להנגיש את המלאי הראוי ללקוחות מעוניינים באופן עדכני כמידת האפשר. באם בית העסק מציע מוצרים אשר לא מופיעים בחנות (כי טרם מישהו התפנה להזין אותם כיאות ובאופן "מושך"), אפשר שמדובר בהזדמנויות שלא נוצלו (באם היו גולשים באתר שהתכוונו לרכוש).

ובאם מופיעים מוצרים באתר שאינם באמת זמינים במלאי, יכול מאוד להיות שלא תהא זו חווית המשתמש המוצלחת ביותר לגולש שהתכוון לרכוש אותם. במקרים רבים, חווית משתמש טובה מובילה לכך שהלקוח ממשיך לחזור ולרכוש ואף לספר לחבריו.

ועל פי כן ייתכן שמומלץ מאוד לוודא שחווית המשתמש של הלקוח היא לכל הפחות אמינה, מוסדרת ויציבה. ואם הלקוח רוצה פריט מסוים זמין לרכישה, אזי שהפריט אכן זמין – ולהפך.

חברת תחזוקת אתרים יכולה לעזור גם בעדכון מבצעים. באופן טבעי, ישנם בעלי עסק המחליטים לקדם אי אילו מוצרים ושירותים כדרך החלת תגי מבצע.
אין הדבר רלוונטי אם הלקוחות לא יודעים שיש מבצע או לא מקבלים אותו, אי לכך ובהתאם לזאת, בהנחה שיש מבצע על פריט מסוים יהיה נכון לעדכן זאת בחנות עצמה.

באם מדובר במבצעים החלים על המון פריטים בחנות, הרי שחברת תחזוקת אתרים יכולה כמובן לקחת אחריות על עדכונם.

תחזוקת אתר

מה עוד ניתן לקבל במסגרת שירותי תחזוקת אתר?

חברת תחזוקת אתרים יכולה להציע גם לרענן את התכנים המוצעים באתר. אמנם מדובר בשירות שהוא Boarder line שיווקי, אם לא שיווקי של ממש – אלא שלא צריך להיות גאון הדור כדי לצייד את הבלוג של האתר, גם אם מדובר בחנות אינטרנטית – במאמרים מכל טוב.

ועל פי כן, לייצר תכנים סביב פריטים או נושאים שונים באתר, כדי להעלות את הסבירות שיהיה משהו מעניין להיתקל בו באם גולש מסוים יחפש משהו ספציפי בגוגל, וגוגל ימצא לנכון לקדם ספציפית את המאמר שבבלוג האתר.

ועם זאת, לא מדובר בתכנים של "העתק הדבק", או בתכני "סתם". אלא בתכנים שאכן מציעים ערך ללקוח ועומדים בתקנות של SEO. על כן מומלץ לבדוק אם חברת תחזוקת אתרים אכן יודעת ומבינה כיצד ליצור תכנים שכאלה, ואף לבדוק אם האתר מתקדם בתוצאות החיפוש של גוגל.

זאת כדי למדוד את האפקטיביות של אותו בלוג, או עדכון הבלוג שבאתר. למידע נוסף על השירותים השונים שניתן לקבל, ניתן ליצור עימנו קשר.

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מלאו פרטים לשיחת ייעוץ ראשונית ללא עלות:

או, חייגו:

הפופולריים ביותר

טוען מאמרים נוספים...

אהבתם? ספרו לחברים שלכם!

Facebook
WhatsApp

מאמרים נוספים