בדיקת מהירות אתר גוגל – מה חשוב לדעת?

בדיקת מהירות אתר גוגל

אהבתם? ספרו לחברים שלכם!

תוכן עניינים

תוכן עניינים

בדיקת מהירות אתר גוגל תגלה לכם האם האתר שלכם מהיר או איטי במיוחד. לפניכם כל הדרכים כיצד לשפר את המהירות של האתר ולהעניק חווית משתמש טובה יותר לגולשים שלכם.

המהירות והביצועים של האתר שלכם חשובים היום יותר מאי פעם. הסבלנות של הגולשים נמוכה מאוד, בעוד שהציפיות שלהן גבוהות. כאשר גולש נכנס לאתר שנטען לאט מדי, הוא יעבור במהירות לאתר אחר במקום להמתין.

אתר איטי עלול לפגוע מאוד בחווית המשתמש של הגולש, ולגרום לו להיות מאוכזב, מתוסכל ולנטוש גם באמצע הרכישה באתר.

מעבר לכך, ידוע כי מהירות האתר משפיעה על דירוג האתר בתוצאות החיפוש של גוגל. אתרים מהירים מקודמים גבוה יותר לעומת אתרים שהגלישה בהם זוחלת.

אז כדי לקדם את האתר שלכם ולהעניק חווית משתמש טובה, חשוב להריץ בדיקת מהירות אתר גוגל באמצעות PageSpeed Insights.

בדיקת מהירות אתר גוגל באמצעות הכלי של גוגל מאפשרת לכם לבחון את המהירות ואת הביצועים של האתר שלכם על ידי הזנת כתובת האתר. PageSpeed Insights ינתח את האתר שלכם ואז יציג בפניכם את ציון המהירות שלכם ויתן לכם הצעות שונות לשיפור המהירות.

ישנן כמה דרכים להאיץ את האתר שלכם, והנה כמה מהם לפניכם:

בחירת חברת אחסון אתרים טובה

עוד לפני שמדברים על בדיקת מהירות אתר גוגל, חשוב שהאתר שלכם יאוחסן בשרת אחסון מהיר ויעיל. קיימים מגוון רחב של סוגי שרתי אחסון כמו שרת אחסון שיתופי, שרת אחסון מיועד, שרת וירטואלי ושרת בענן.

הבחירה בשרת חייבת להתאים לצרכים שלכם – האם יש לכם אתר תדמית פשוט או פורטל גדול ומורכב? מה התקציב שלכם? ובאיזו פלטפורמה לבניית אתרים האתר שלכם נמצא?

מומלץ להתייעץ עם חברת בניית אתרים לגבי בחירת חברה לאחסון אתרים.

בדיקת מהירות אתר גוגל - חמישה כוכבים
בדיקת מהירות אתר גוגל - terranova

בדיקת מהירות אתר גוגל והשפעת מדיניות מטמון יעילה

"מטמון" (באנגלית caching) זהו המונח הטכני לאחסון מקומי של דפי האתר והתוכן הקיים בו. הגישה לאחסון המקומי היא מהירה יותר מאשר לשרת, זאת משום שהנתונים כבר זמינים ואין צורך לעבד אותם.

כדאי מאוד להשתמש בתוספי מטמון וכך לשפר את זמן טעינת הדפים של האתר. בדיקת מהירות אתר בגוגל תספק לכם הכוונה מדויקת בנוגע למהירות אתרכם.

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא עלות:

שימוש ברשת למסירת תוכן

דרך נוספת ויעילה להאצת מהירות האתר שלכם היא באמצעות שימוש ברשת למסירת תוכן (CDN– content delivery network). זוהי רשת עולמית של שרתים המאפשרת לכם לשכפל ולאחסן את האלמנטים הסטטיים של האתר שלכם (כדוגמת JavaScript, תמונות, מסמכים, קטעי וידאו וכו').

אלמנטים אלה מועברים לשרת הנמצא במיקום קרוב יותר לגולש וכך מהירות האתר משתפרת.

ביצוע אופטימיזציה לתמונות שלכם 🗛

אם ביצעתם בדיקת מהירות אתר גוגל ונמצא שהאתר שלכם איטי מאוד, תוכלו לערוך אופטימיזציה לתמונות באתר.

זה נכון שעליכם להעלות תמונות באיכות גבוהה, אבל תמונות גדולות מדי עלולות להכביד מאוד על המהירות. נסו לצמצם את התמונות באופן פרופורציונלי – אם רוחב הדף שלכם הוא 600 פיקסלים אין טעם להעלות תמונות ברוחב 2000 פיקסלים.

בנוסף, חתכו מהתמונה אלמנטים מיותרים כמו רקע לבן כדי לצמצם את הגודל. מבחינת סוג קובץ התמונות, השתדלו להשתמש אך ורק ב-JPEG או PNG והימנעו מהעלאת קבצים מסוג BMP ו- TIFF.

בדיקת מהירות אתר גוגל? לא לפני צמצום קוד 🌐

אם תריצו בדיקת מהירות אתר בגוגל לאתר שלכם, ייתכן שתמצאו כי הקוד שלכם כבד מדי. אתרי האינטרנט ויישומי האינטרנט של ימינו עמוסים בקבצי טקסט מסוג HTML, JavaScript ו- CSS המעמיסים על קוד האתר וגורמים לאתר להיות איטי יותר.

בשל כך, חשוב לצמצם ולמזער את גודל קבצי הטקסט הללו. זה בעצם אומר להיפטר מרווחים ומעברי שורות מיותרים וחסימת תווים בקוד. צמצום שכזה יסייע לכם להפוך את הקוד שלכם לקל יותר. ישנם מגוון תוספים שיעזרו לכם לצמצם את ה- HTML, JavaScript ו- CSS.

באמצעות הפחתת כמות הנתונים האלו, תצליחו להקטין את זמן טעינת הדפים באתר שלכם.

הגבלת השימוש בתוספים

אמנם אמרנו שכדאי להשתמש בתוספים מסוימים כדי להאיץ את המהירות של האתר, אך ישנם תוספים אחרים שרק יגרמו לו להיות איטי יותר.

באופן כללי ניתן לומר שככל שתכניסו יותר תוספים לאתר כך המהירות שלו תהיה איטית. אם התוסף אינו הכרחי לתפקוד האתר שלכם, עדיף להסיר אותו, מדובר בהערה בה לא תתקלו במהלך בדיקת מהירות אתר גוגל.

טיפ נוסף הוא להשתמש רק בתוספים עם איכות קוד טובה שלא יפגעו בביצועי האתר שלכם.

צמצום הפניות 301

הפניית 301 זה מצב שמפנה גולשים מכתובת אחת לאחרת. פעולת ההפניה יכולה לקרות באתר עצמו או בין שני אתרים שונים.

זה נחוץ עבור בדיקת מהירות אתר גוגל כיוון שההפנייה מתבצעת מכתובת אתר ישנה לכתובתו החדשה וזאת כדי לשמר את המיקום שלו בגוגל בקידום האורגני. מנגד, ההפנייה גורמת למהירות טעינת האתר וגם בדיקת מהירות אתר להפוך לאיטית יותר.

ביצוע הפניית 301 ניתן לעשות ב-2 דרכים: הראשונה היא Htaccess. אלה הן הפניות שנעשות באמצעות העלאת קובץ המכיל את הכתובות הישנות מול החדשות שצריך להעלות דרך שרת.

הדרך השנייה היא באמצעות תוספים המשמשים להפניות.

ישנן מספר טעויות נפוצות בעת הטמעת ביצוע ההפניות שחשוב להימנע מהן לפני בדיקת מהירות אתר:

  • בידקו כל הפנייה בנפרד כדי להבטיח שהיא עובדת בצורה תקינה כדי שאם יהיו תקלות בחלק מהעמודים, בכל פעם יהיה רק עמוד אחד עם תקלה ולא חלילה כל העמודים באתר.
  • שימו לב שאינכם מפנים את כל הכתובות אל כתובת אתר הבית. כל כתובת צריכה להיות מופנית אל הכתובת המקבילה שלה.
  • חשוב לבחון מלכתחילה אם ביצוע ההפניות בכלל כדאי. ההפניות האלה מורידות ממהירות טעינת האתר.
  • בגלל הורדת מהירות האתר גם המיקום שלו בגוגל עלול להיפגע בצורה דרסטית.

עם כך, מה הטעם מלכתחילה לבצע את הפניית 301? לכן זהו המבחן החשוב לצורך קבלת ההחלטה לצמצום הפניות 301 טרם בדיקת מהירות אתר.

צמצום שגיאות 404

עמוד שגיאה 404 זהו העמוד באתר אליו מופנים גולשים מכתובות אחרות שלא הייתה אפשרות לפתוח אותם.

עמודים אלה נועדו כדי שהגולשים ישארו באתר למרות השגיאה. גם זחלני בדיקת מהירות אתר של גוגל יתקלו בעמודים אלו ויגרמו לבזבוז זמן על סריקת שווא שתפגע בדירוג האתר.

לכן בדיקת כל הכתובות, הקישורים והעמודים באתר לצורך צמצום שגיאות 404 היא בגדר חובה עבור בדיקת מהירות אתר. שגיאה זו יכולה להיווצר גם בגלל תקלות בהפניות 301 שציינו לעיל.

הפרדה בין מובייל לדסקטופ 💻

מובייל – גלישה באתר דרך הטלפון הנייד ; דסקטופ – גלישה באתר דרך מחשב נייד או מחשב שולחני. ההבדל העיקרי ביניהם הוא גודל מסך התצוגה וברזולוציה.

בבניית האתר כמובן חייבת להיות התאמה עיצובית וחוויית משתמש מותאמת לכל אחת מהפלטפורמות בנפרד.

מהירות המעבד של הטלפונים הניידים היא נמוכה יותר מזו של מחשבים ולכן אין צורך להעלות גם קבצים כמו תמונות למשל באותה הרזולוציה לשניהם. לזו שבדסקטופ תוכלו להשתמש ברזולוציה גבוהה וגודל מותאם למסכי מחשב (לרוחב) ולהשתמש ברזולוציה מוקטנת עבור מובייל (לאורך).

טעינה עצלה - Lazy Loading 💤

טעינה עצלה הנקראת גם טעינה מאוחרת וטעינה אסינכרונית מאפשרת לשפר את תוצאות בדיקת מהירות אתר.

הטעינה הזו נחשבת לנפוצה בעיצוב ופיתוח אתרים כדי לדחות טעינה של אובייקטים בעמוד מסוים באתר עד לשלב בו הוא נחוץ.

דוגמה לכך היא טעינת פיצ'רים בתחתית העמוד רק כאשר הגולש מגולל עד אליהם למטה או למשל טעינת תמונות באתר רק כאשר מדפדפים ביניהן. לפני בדיקת מהירות אתר ניתן להשתמש ב-Lazy Loading ולא לטעון את כל האלמנטים מיד בהעלאת העמוד.

בדיקת מהירות אתר גוגל מתוך ניסיון

בדיקת מהירות אתר גוגל

לצורך שיפור מהירות טעינת האתר והדפים שבו חובה לשים דגש לאלמנטים עיצוביים באתר.

מתכנת ומעצב אתרים בעל ניסיון דל או ללא ניסיון כלל יכול לעצב אתר עם המון פיצ'רים מגניבים והמון תכנים מעניינים בכל דף באתר.

הניסיון מלמד שבמרבית הפיצ'רים האלו כמעט אף גולש לא ישתמש כיוון שלא לשמם הוא הגיע לאתר וגרוע מכך, בגלל העומס, טעינת האתר תהפוך איטית במיוחד.

אחד השלבים החשובים לפני בדיקת מהירות אתר גוגל הוא מעבר כללי על עיצוב האתר ובחינה של כל האלמנטים הקיימים בו כדי לשקול את הצורך שלהם באתר אל מול הנזק שהם גורמים למהירות הטעינה שלו.

לצורך בדיקת השמשיות בפיצ'רים שונים כמובן חשוב לעבוד על פי בריף מסודר שינחה אתכם מה הן המטרות של האתר ומה השימושים בו.

נוסף על כך ישנם כלים כמו Hotjar שמציגים את כמות ההקלקות בכל נקודה באתר ועוקבת אחר פעולות הגולשים באתר.

מתוך כך ניתן יהיה להסיק לא רק אילו פיצ'רים ואלמנטים אינם רלוונטים עבור האתר אלה גם איזה דפים ותכנים עשויים להיות מיותרים לחלוטין כיוון שהגולשים לא מגיעים אליהם בכלל ואלה רק פוגעים באיכות בדיקת מהירות אתר גוגל.

אם הטיפים האלו מרגישים לכם כמו ללמוד סינית, אל דאגה. גם אם אתם לא בקיאים בנושא, ניתן תמיד לפנות לחברת בניית אתרים שמנוסה בתחום. חברת בניית אתרים תדע לבצע שלל שיפורים ואופטימיזציות שיאיצו את האתר שלכם.

זכרו שמהירות האתר משפיעה מאוד על חווית המשתמש של הגולשים ועל קידום האתר שלכם בגוגל, אז אל תזלזלו בה. בצעו בדיקת מהירות אתר בגוגל ובהתאם לתוצאות פעלו כדי לשפר ולשדרג את מהירות האתר.

עם צמצום זמן טעינת הדפים והאצת המהירות, אתם תיווכחו לגלות שזמן השהייה של הגולשים באתר שלכם עלה ושהדירוג של האתר במנוע החיפוש התקדם והשתפר. שיהיה לכם בהצלחה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מלאו פרטים לשיחת ייעוץ ראשונית ללא עלות:

או, חייגו:

הפופולריים ביותר

טוען מאמרים נוספים...

אהבתם? ספרו לחברים שלכם!

Facebook
WhatsApp

מאמרים נוספים