בדיקת מהירות אתר גוגל

בדיקת מהירות אתר גוגל – מה חשוב לדעת?

בדיקת מהירות אתר גוגל תגלה לכם האם האתר שלכם מהיר או איטי במיוחד. לפניכם כל הדרכים כיצד לשפר את המהירות של האתר ולהעניק חווית משתמש טובה יותר לגולשים שלכם.

המהירות והביצועים של האתר שלכם חשובים היום יותר מאי פעם. הסבלנות של הגולשים נמוכה מאוד, בעוד שהציפיות שלהן גבוהות. כאשר גולש נכנס לאתר שנטען לאט מדי, הוא יעבור במהירות לאתר אחר במקום להמתין.

אתר איטי עלול לפגוע מאוד בחווית המשתמש של הגולש, ולגרום לו להיות מאוכזב, מתוסכל ולנטוש גם באמצע הרכישה באתר.

מעבר לכך, ידוע כי מהירות האתר משפיע על דירוג האתר בתוצאות החיפוש של גוגל. אתרים מהירים מקודמים גבוה יותר לעומת אתרים שהגלישה בהם זוחלת.

אז כדי לקדם את האתר שלכם ולהעניק חווית משתמש טובה, חשוב להריץ בדיקת מהירות אתר גוגל באמצעות PageSpeed Insights.

בדיקת מהירות באמצעות הכלי של גוגל מאפשרת לכם לבחון את המהירות ואת הביצועים של האתר שלכם על ידי הזנת כתובת האתר. PageSpeed Insights ינתח את האתר שלכם ואז יציג בפניכם את ציון המהירות שלכם ויתן לכם הצעות שונות לשיפור המהירות.

ישנן כמה דרכים להאיץ את האתר שלכם, והנה כמה מהם לפניכם:

בחירת חברת אחסון אתרים טובה

עוד לפני שמדברים על בדיקת מהירות אתר גוגל, חשוב שהאתר שלכם יאוחסן בשרת אחסון מהיר ויעיל. קיימים מגוון רחב של סוגי שרתי אחסון כמו שרת אחסון שיתופי, שרת אחסון מיועד, שרת וירטואלי ושרת בענן.

הבחירה בשרת חייבת להתאים לצרכים שלכם – האם יש לכם אתר תדמית פשוט או פורטל גדול ומורכב? מה התקציב שלכם? ובאיזו פלטפורמה לבניית אתרים האתר שלכם נמצא?

מומלץ להתייעץ עם חברת בניית אתרים לגבי בחירת חברה לאחסון אתרים.

בדיקת מהירות אתר גוגל - חמישה כוכבים
בדיקת מהירות אתר גוגל - terranova

מדיניות מטמון יעילה

"מטמון" (באנגלית caching) זהו המונח הטכני לאחסון מקומי של דפי האתר והתוכן הקיים בו. הגישה לאחסון המקומי היא מהירה יותר מאשר לשרת, זאת משום שהנתונים כבר זמינים ואין צורך לעבד אותם.

כדאי מאוד להשתמש בתוספי מטמון וכך לשפר את זמן טעינת הדפים של האתר. בדיקת מהירות אתר בגוגל תספק לכם הכוונה מדויקת בנוגע למהירות אתרכם.

שימוש ברשת למסירת תוכן

דרך נוספת ויעילה להאצת מהירות האתר שלכם היא באמצעות שימוש ברשת למסירת תוכן (CDN– content delivery network). זוהי רשת עולמית של שרתים המאפשרת לכם לשכפל ולאחסן את האלמנטים הסטטיים של האתר שלכם (כדוגמת JavaScript, תמונות, מסמכים, קטעי וידאו וכו').

אלמנטים אלה מועברים לשרת הנמצא במיקום קרוב יותר לגולש וכך מהירות האתר משתפרת.

ביצוע אופטימיזציה לתמונות שלכם

אם ביצעתם בדיקת מהירות אתר גוגל ונמצא שהאתר שלכם איטי מאוד, תוכלו לערוך אופטימיזציה לתמונות באתר.

זה נכון שעליכם להעלות תמונות באיכות גבוהה, אבל תמונות גדולות מדי עלולות להכביד מאוד על המהירות. נסו לצמצם את התמונות באופן פרופורציונלי – אם רוחב הדף שלכם הוא 600 פיקסלים אין טעם להעלות תמונות ברוחב 2000 פיקסלים.

בנוסף, חתכו מהתמונה אלמנטים מיותרים כמו רקע לבן כדי לצמצם את הגודל. מבחינת סוג קובץ התמונות, השתדלו להשתמש אך ורק ב-JPEG או PNG והימנעו מהעלאת קבצים מסוג BMP ו- TIFF.

בדיקת מהירות אתר בגוגל? לא לפני צמצום קוד

אם תריצו בדיקת מהירות אתר בגוגל לאתר שלכם, ייתכן שתמצאו כי הקוד שלכם כבד מדי. אתרי האינטרנט ויישומי האינטרנט של ימינו עמוסים בקבצי טקסט מסוג HTML, JavaScript ו- CSS המעמיסים על קוד האתר וגורמים לאתר להיות איטי יותר.

בשל כך, חשוב לצמצם ולמזער את גודל קבצי הטקסט הללו. זה בעצם אומר להיפטר מרווחים ומעברי שורות מיותרים וחסימת תווים בקוד. צמצום שכזה יסייע לכם להפוך את הקוד שלכם לקל יותר. ישנם מגוון תוספים שיעזרו לכם לצמצם את ה- HTML, JavaScript ו- CSS.

באמצעות הפחתת כמות הנתונים האלו, תצליחו להקטין את זמן טעינת הדפים באתר שלכם.

הגבלת השימוש בתוספים

אמנם אמרנו שכדאי להשתמש בתוספים מסוימים כדי להאיץ את המהירות של האתר, אך ישנם תוספים אחרים שרק יגרמו לו להיות איטי יותר.

באופן כללי ניתן לומר שככל שתכניסו יותר תוספים לאתר כך המהירות שלו תהיה איטית. אם התוסף אינו הכרחי לתפקוד האתר שלכם, עדיף להסיר אותו.

טיפ נוסף הוא להשתמש רק בתוספים עם איכות קוד טובה שלא יפגעו בביצועי האתר שלכם.

אם הטיפים האלו מרגישים לכם כמו ללמוד סינית, אל דאגה. גם אם אתם לא בקיאים בנושא, ניתן תמיד לפנות לחברת בניית אתרים שמנוסה בתחום. חברת בניית אתרים תדע לבצע שלל שיפורים ואופטימיזציות שיאיצו את האתר שלכם.

זכרו שמהירות האתר משפיעה מאוד על חווית המשתמש של הגולשים ועל קידום האתר שלכם בגוגל, אז אל תזלזלו בה. בצעו בדיקת מהירות אתר בגוגל ובהתאם לתוצאות פעלו כדי לשפר ולשדרג את מהירות האתר.

עם צמצום זמן טעינת הדפים והאצת המהירות, אתם תיווכחו לגלות שזמן השהייה של הגולשים באתר שלכם עלה ושהדירוג של האתר במנוע החיפוש התקדם והשתפר. שיהיה לכם בהצלחה!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

השארת פרטים:

השאירו פרטים
צרו איתנו קשר
שיווק באינטרנט לעסקים - תכנית עסקית מותאמת אישית | שיווק באינטרנט לעסקים - מיקוד פעילות לקהל היעד | Digital Solutions
השאירו פרטים
שיווק באינטרנט לעסקים - תכנית עסקית מותאמת אישית | שיווק באינטרנט לעסקים - מיקוד פעילות לקהל היעד | Digital Solutions
צרו איתנו קשר