כל מה שרציתם לדעת על קידום ממומן בפייסבוק

אחד מאפיקי השיווק הפופולריים ביותר הוא קידום ממומן בפייסבוק. איך זה עובד ולמי זה מתאים? הכל במאמר הבא.

מאז שפייסבוק פרצה לחיינו בשנת 2006, הפכה הרשת החברתית לפופולרית ביותר בעולם.

יותר מ-2.8 מיליארד אנשים משתמשים בפייסבוק, מתוכם יותר מ-6.6 מיליון משתמשים ישראלים. בשל החשיפה העצומה של פייסבוק, עסקים קטנים וגדולים כאחד בוחרים ברשת החברתית כערוץ לשיווק העסק שלהם באמצעות קידום בפייסבוק בקמפיינים ממומנים.

מה זה קידום ממומן בפייסבוק?

פייסבוק מאפשרת לכם לקדם את העסק שלכם באמצעות קידום אורגני ו/או באמצעות קידום ממומן.

קידום אורגני זוהי דרך טבעית לקידום העסק, המתבססת על העלאת פוסטים לעמוד העסקי שלכם, בתקווה שהם יזכו לשיתופים ולייקים וכך ימשכו גולשים רבים לעקוב אחריכם.

אם אתם רוצים להגדיל את החשיפה לפוסטים שלכם ולהגיע לקהלים חדשים, פרסום בקמפיינים של פייסבוק יעזור לכם.

באמצעות קידום ממומן בפייסבוק, ניתן לקדם בתשלום פוסטים מהעמוד העסקי שלכם, לקדם את העמוד עצמו, או לפרסם פוסטים חדשים דרך מנהל המודעות של פייסבוק.

המודעות יכולות להתפרסם כמודעות צד המופיעות בפייסבוק רק דרך המחשב, מודעות ב"ניוזפיד" (עמוד החדשות) של הגולשים, בקיר העדכונים של המשתמשים, בניוזפיד של המכשירים הניידים, ברשת הקהלים של פייסבוק, באינסטגרם ובאפליקציות שונות מחוץ לפייסבוק.

מה זה קידום ממומן בפייסבוק?

עד כמה קידום ממומן בפייסבוק הוא אפקטיבי?

פרסום מודעות בפייסבוק נחשב יעיל ביותר. הוא יעזור לכם להרחיב את קהל הלקוחות שלכם, להשיג לידים ולהגדיל את ההכנסות ואת הרווחים שלכם.

היתרון המשמעותי של פייסבוק הוא המידע שהיא אוספת על המשתמשים ברשת החברתית שלה וברשת החברתית אינסטגרם הנמצאת בבעלותה. בנוסף, ידוע כי תוכנת המסרים וואסטאפ משתפת מידע עם פייסבוק.

המידע הזה כולל נתונים דמוגרפיים על הגולשים כמו תחומי עניין, גיל, מיקום, מגדר, עיסוק ועוד.

הפילוח הזה של פייסבוק הוא אוצר של ממש, משום שהוא מאפשר לכם להגיע באופן ממוקד לקהל היעד שעשוי להתעניין במוצרים או בשירותים שלכם.

יחד עם זאת, קחו בחשבון כי קידום ממומן בפייסבוק פועל כל עוד אתם ממשיכים לשלם.

אם תסגרו את ברז המזומנים, החשיפה שלכם עלולה להיפגע. לכן, קידום ממומן הוא יעיל מאוד בטווח הקצר, וחשוב להשקיע במקביל גם בקידום אורגני שיניב לכם תוצאות לטווח הארוך.

לאילו עסקים זה מתאים?

קמפיינים של קידום ממומן בפייסבוק מתאימים לכל עסק מכל סוג – בין אם אתם אינסטלטורים או חברת אופנה, ובין אם אתם רשת גדולה הכוללת סניפים רבים או עסק קטן הפועל מהבית. זאת, בתנאי שקהל היעד שלכם נמצא בפייסבוק.

לפי הנתונים של חברת Omnicoreagency, 56% מהמשתמשים בפייסבוק הם גברים, לעומת 44% נשים.

הקבוצה הדמוגרפית הגדולה ביותר של משתמשי פייסבוק היא בין הגילאים 25 עד 35 שנים. 23.8% ממשתמשי פייסבוק הם בני 18-24, ובני גיל הזהב פחות נמצאים ברשת החברתית – רק 4.8 אחוז מהמשתמשים בפייסבוק הם בני 65+.

כמה עולה קידום ממומן בפייסבוק?

הגענו לשאלת השאלות – כמה זה עולה לנו? אז פרסום בפייסבוק הוא לפי מודל של תשלום פר לחיצה. כלומר, אתם משלמים רק כאשר הגולש הקליק על המודעה שלכם.

המחיר של כל לחיצה מושפע מפרמטרים שונים. ראשית, המחיר תלוי במטרת הקמפיין שלכם. פרסום שמטרתו העלאת המודעות למותג שלכם למשל, יהיה יקר יותר מתשלום על מעורבות הגולשים.

גורם נוסף שמשפיע על המחיר של כל לחיצה אלו קהלי היעד שלכם. ככל שתפנו לקהל יעד רחב כך המחיר יעלה. מצד שני, אם המיקוד שלכם יהיה צר מדי, החשיפה לקמפיין שלכם עלולה להיות נמוכה.

גם זמני הפרסום משפיעים על מחירי קידום ממומן בפייסבוק – עלות פרסום בסוף שבוע למשל, היא לרוב יקרה יותר מפרסום באמצע השבוע. בנוסף, פרסום בחגים או אירועים מיוחדים כמו בלאק פריידי, יקפיצו את המחיר של כל הקלקה על המודעה.

קידום ממומן בפייסבוק - כמה זה באמת יעיל כלכלית?

עוד חשוב לדעת שפייסבוק מגדירה תקציב מינימלי לכל קמפיין. כך לדוגמה, אם ברצונכם להריץ קמפיין שמטרתו השגת לייקים, תידרשו לשלם לפחות 5 דולר ליום.

מנגד, קמפיין המבוסס על המרות יהיה יקר יותר באופן משמעותי ויעמוד על לפחות 40 דולר ליום.

לסיכום, פייסבוק היא פלטפורמה יעילה לשיווק דיגיטלי של העסק שלכם. העלות של קידום ממומן בפייסבוק היא נמוכה יחסית לעומת פרסום במדיות מסורתיות (כמו טלוויזיה, עיתון ורדיו), והוא מחזיר את ההשקעה.

יחד עם זאת, חשוב מאוד לבנות קמפיין ממומן בחוכמה. עליכם לנסח את הפוסטים היטב, כך שידברו לקהל היעד וימשכו את הגולשים ללחוץ על המודעה.

בנוסף, חשוב לשלב תמונות איכותיות וטובות שיתפסו את תשומת הלב של הגולשים. כדי למקסם את הצלחת הקמפיין הממומן ולהניב כמה שיותר רווחים ממנו, מומלץ להיעזר בחברת שיווק דיגיטלי המציעה שירות קידום ממומן ברשתות החברתיות.

החברה תקים עבורכם קמפיינים ממומנים בהתאם למטרה וליעדים שלכם, לפי קהל היעד שלכם וכמובן לפי התקציב שלכם.

ניהול מקצועי של הקמפיין יסייע לכם להוביל את העסק שלכם להצלחה גדולה ולהשגת התוצאות הטובות ביותר. בהצלחה בקידום ממומן בפייסבוק!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

השארת פרטים:

השאירו פרטים
צרו איתנו קשר
שיווק באינטרנט לעסקים - תכנית עסקית מותאמת אישית | שיווק באינטרנט לעסקים - מיקוד פעילות לקהל היעד | Digital Solutions
השאירו פרטים
שיווק באינטרנט לעסקים - תכנית עסקית מותאמת אישית | שיווק באינטרנט לעסקים - מיקוד פעילות לקהל היעד | Digital Solutions
צרו איתנו קשר