שגיאה 404: איך יוצרים עמוד 404 מנצח?

איך יוצרים עמוד שגיאה 404 מנצח

אהבתם? ספרו לחברים שלכם!

תוכן עניינים

תוכן עניינים

גלישה באינטרנט תמיד מלווה בתקלות מתסכלות. ישנן תקלות נדירות מאוד אך גם יש תקלות שמסרבות לעזוב אותנו וככל הנראה ישארו איתנו לעוד זמן רב. על אחת התקלות הנפוצות ביותר נדבר במאמר זה – שגיאה 404.

כשהקלדת כתובת אתר מתבצעת בצורה לא נכונה עקב שגיאת כתיב, סימן פיסוק שלא במקומו או בגלל שכתובת האתר הוחלפה או חלילה בכלל לא קיימת מגיעים לעמוד המודיע באופן אוטומטי על שגיאה 404.

מה היא אותה שגיאה? זו בעצם שגיאה אשר מודיעה על הניסיון שנכשל לאתר עבורכם את כתובת אתר האינטרנט שהקלדתם. לעיתים זה יכול לקרות גם בעקבות לחיצה על דף מסוים באתר ממנו תגיעו לשגיאה זו. זה קורה מפני שדף נמחק ואין לדפדפן או לאתר עצמו דרך להוביל אתכם על הכתובת הרצויה.

מה עושים עם שגיאה 404

גולשים רבים, באופן אינטואיטיבי, בוחרים לצאת מיידית מהאתר ולחפש באמצעות מנועי החיפוש אתר אחר שיקשר אותם אל התוכן הרצוי. בעלי אתרים ברי מזל יזכו בגולשים נאמנים שיבחרו להישאר באתר למרות האכזבה הגדולה שהתוכן שחיפשו אינו קיים עוד. כדי להימנע מנטישת האתר יש כמה פתרונות יצירתיים שניתן ליישם. הפתרון המועדף על בעלי אתרים הוא עמוד שגיאה 404 מותאם אישית.

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא עלות:

עמוד שגיאה 404 מותאמת אישית

רוב בוני ובעלי האתרים היום מודעים לבעיה שנוצרת בעת ההגעה לעמוד 404 ולכן מראש בוחרים להטמיע עמוד כזה בהתאמה אישית. אתר שאינו מכיל עמוד כזה, בעת השגיאה הגולש יובל ישירות לאתר האפור והמפחיד של הדפדפן וזה יגרום לגולש באופן אוטומטי, כמעט ודאי, פשוט להתייאש מהאתר ולצאת לחיפוש חדש במנועי החיפוש.

אם ניצור מראש אתר לצורך התרעה על שגיאה זו, נוכל להגדיל את הסיכוי להשאיר את הגולש באתר שלנו.

שגיאה 404 - אסור לגרום לתסכול אצל הגולש

יצירת עמוד שגיאת 404

התסכול שנוצר לגולש בעקבות הגעה לעמוד שגיאה 404 הוא עצום כיוון שזה פוגע משמעותית ובאופן מיידי בחוויית המשתמש. כמנהלי או בוני אתרים, אין מספיק דרכים כדי למנוע לחלוטין מגולשים להגיע לעמוד. בסופו של דבר פעמים רבות התקלה נובעת מטעות אנוש שכנראה תהיה לעד. לכן בהגעה לעמוד הזה, כדי לרכך את המכה שחווה הגולש באתר, נהוג להטמיע מספר אלמנטים יצירתיים לצד אלמנטים טכניים שיגרמו למשתמש להישאר באתר כמעט בוודאות.

מה שמים בעמוד שגיאה 404

בדרך כלל הפתרון הראשוני שיופיע בעמוד שגיאה 404 הוא טקסט הומוריסטי קצר ומשעשע כדי לרכך את הגולש. חשוב לקחת בחשבון שמרבית הגולשים באינטרנט אינם אנשים טכניים וכל תקלה גם הקטנה ביותר יכולה להוביל אותם לפניקה ותסכול ואלו דברים שאף מקדם או מנהל אתרים מעוניין שיקרה באתר שלו.

מהסיבה הזו הומור הוא פתרון מושלם וקליל. ישנם אתרים שלוקחים את הסוגייה צעד אחד קדימה ואפילו מטמיעים משחק או סרטון משעשע בעמוד. בשלב הבא עדיין חשוב לזכור שהגולש לא הגיע לעמוד הרצוי ולכן יחפש אלטרנטיבות. במקרה זה חשוב להטמיע בעמוד שורת חיפוש נוספת הם טקסט קצר המדגיש את הסיבה לכך שהגיע לשגיאה וכיצד בחיפוש מחדש יוכל המשתמש לפתור אותה בעצמו.

יחד עם זאת ניתן ואפילו מומלץ להוסיף בר המכיל עמודים נוספים באתר אליהם יוכל להיכנס בלחיצת כפתור ולהישאר באתר.

שגיאה 404 - אפשר גם לשלב אלמנטים מצחיקים

לסיכום

מאז היווסדו של האינטרנט תמיד היו תקלות שונות ומגוונות אשר מומחים בתחום תמיד השתדלו לפתור אותן. אך ככל שההתפתחות צברה תאוצה כך גם כמות התקלות ואיתה גם הצורך במציאת פתרונות. אחת התקלות שעדיין לא תמיד ניתן לעקוף אותה היא הזנת כתובת אתר שגויה, לא נכונה, לחיצה על עמוד שנמחק ואינו קיים עוד או קריסה באתר – שגאיה זו נקראת שגיאה 404.

מרבית הגולשים בוחרים לעזוב את האתר בעקבות התקלה הזו במידה והשגיאה שתופיע תהיה זו האוטומטית של הדפדפן. עמוד שגיאה שמשאיר את הגולש באתר שלכם אשר בנוי בצורה איכותית וינתב אותו חזרה אל עמודים נוספים באתר ייתכן ויגרמו לו להישאר לגלוש באתר שלכם. מסיבה זו חשוב להשקיע מחשבה גם בבניית הדף הזה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מלאו פרטים לשיחת ייעוץ ראשונית ללא עלות:

או, חייגו:

הפופולריים ביותר

טוען מאמרים נוספים...

אהבתם? ספרו לחברים שלכם!

Facebook
WhatsApp

מאמרים נוספים