מה כולל דף אינסטגרם עסקי ואיך להשתמש בו כראוי?

כל מה שצריך לדעת על דף אינסטגרם עסקי

אהבתם? ספרו לחברים שלכם!

תוכן עניינים

תוכן עניינים

אם אתם מעוניינים להשתמש באינסטגרם לשיווק העסק שלכם, עליכם לעשות שימוש בחשבון אינסטגרם עסקי. לא משנה אם אתם עצמאיים, מנהלים עסק קטן או גדול או אפילו רוצים להפוך למשפיעני רשת – הכלים של חשבון אינסטגרם עסקי יאפשרו לכם לבצע את העבודה הדרושה בצורה הרבה יותר טובה והרבה יותר נכונה.

רוצים לדעת מה כולל דף אינסטגרם עסקי ואיך אתם יכולים לעשות בו שימוש לשיווק עצמאי או שיווק של העסק שלכם בצורה נכונה? קראו את המאמר הבא ותמצאו מידע חשוב שיעזור לכם.

אינסטגרם עסקי - Digital Solutions
אינסטגרם עסקי - Digital Solutions

מה זה בכלל חשבון עסקי באינסטגרם?

חשבון אינסטגרם עסקי הוא בעצם הגרסה של אינסטגרם לדף פייסבוק עסקי. הקמה של חשבון מסוג זה משמעותו עבור אינסטגרם הוא שאתם משתמשים בפלטפורמה לשיווק כלשהו (גם אם לא לעסק קונבנציונלי), והחשבון העסקי מאפשר לכם לגשת למספר תכונות שאין לפרופילים אישיים כמו למשל:

  • אתם יכולים ליצור פרסום ממומן לפוסטים
  • להוסיף קישורים לסטורי (אם יש לכם 10,000 עוקבים או יותר)
  • תקבלו גישה לניתוח מקצועי של התוכן שלכם
  • מכירה של מוצרים ישירות מהפוסטים באינסטגרם
  • הוספת חשבונות שותפים כשותפים ממותגים שיכולים לפרסם בשם שלכם
  • אפשרויות אימות 
  • יכולת קריאה לפעולה הניתנת ללחיצה שמאפשרת להביא אנשים לאתר, להזמנת פגישות בתוך האפליקציה ועוד.

היתרונות שמגיעים עם חשבון אינסטגרם עסקי הינם חשובים וחיוניים מאוד אם אתם רוצים לשווק בהצלחה את עצמכם או את העסק שלכם ולעקוב אחר ההשפעה של הפרסומים שלכם. לא תהיה לכם גישה דומה לתכונות שימושיות אלו מבלי לבצע המרה לחשבון אינסטגרם עסקי.


האם יש חסרונות בהקמת חשבון עסקי?

כלל לא. יש רק דברים חיוביים שתוכל להשיג מכך, אלא אם כן מסיבה כלשהי אתם רוצים לשמור על החשבון שלכם כפרטי, מה שבכל מקרה יחסום לכם את יכולת התפוצה והגישה ולא נכון לשום עסק. ובנוסף, אתם יכולים להמיר את הפרופיל מחשבון אינסטגרם עסקי בחזרה לפרופיל אישי בכל שלב, אם תרצו בכך, כך שזה לא צעד בלתי הפיך במידה ותתחרטו.

כיצד ליצור או להמיר חשבון קיים לחשבון עסקי

אתם יכולים ליצור מראש חשבון אינסטגרם עסקי חדש או להמיר פרופיל אישי לחשבון עסקי. אם כבר יש לכם חשבון אינסטגרם עם עוקבים, תפוצה וחשיפות, עדיף להמיר את החשבון שכבר יש לכם לחשבון אינסטגרם עסקי ולא להקים חשבון חדש מאפס. כדי לעשות זאת, עברו להגדרות ולאחר מכן בצעו גלילה מטה עד שתראו "מעבר לחשבון עסקי".

אם תחליטו להירשם לחשבון אינסטגרם עסקי חדש, תתבקשו לקשר אותו לעמוד פייסבוק ולספק את פרטי הקשר שלכם או של העסק, כולל שם ומספר טלפון. פעולה זו תיצור פרופיל עסקי נפרד, ותשאיר את הפרופיל האישי שלכם בדיוק כמו שהוא עכשיו.

לעומת זאת, אם תבחרו להמיר את החשבון הקיים שלכם לחשבון אינסטגרם עסקי, הוא ישתנה בהתאמה לכך.

אינסטגרם עסקי מיתוג ועיצוב דף
אינסטגרם עסקי מיתוג ועיצוב דף

איך להגדיר את החשבון העסקי בצורה נכונה?

הקמת חשבון אינסטגרם עסקי היא קצת שונה מהקמת חשבון אישי.

הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא לוודא שתמונת הפרופיל, הביוגרפיה והקישור בביו מייצגים היטב את העסק. האם הם מסכמים את מה שהעסק עושה, ושולחים משתמשים לאתר או לדף נחיתה ייעודי? באופן אידיאלי, הביוגרפיה של פרופיל אינסטגרם עסקי צריכה לכלול הסבר למשתמשים על העסק וקריאה לפעולה הכוללת מעבר לאתר, דף נחיתה או כל יעד אחר שתרצו.

בפרופיל אינסטגרם עסקי, קיימים פרטי פרופיל שלא קיימים בפרופיל האישי. כאשר תלחצו על עריכת הפרופיל, תראו רשימה מלאה של פרטים שתוכלו למלא כמו קטגוריה ותת קטגוריה של העסק, שהיא חיונית לטובת חיפושים של משתמשים ברשת והגעה לחשיפה משמעותית יותר.

בנוסף, במסך זה, תוכלו לבחור להסיר את כפתורי איש הקשר ולהוסיף לחצני פעולה מיוחדים. לחצני פעולה הם קריאה לפעולה הניתנת ללחיצה, המקלים על המשתמשים לבצע את הפעולות הרצויות להם. הם יכולים לשלוח הודעות, לשלוח דוא"ל, להתקשר, לצפות בחנות, להזמין תור, לבצע הזמנה ועוד פרטים שיכולים להיות רלוונטיים רק לקטגוריות מסוימות של עסקים. למשל, מסעדה יכולה לאפשר לשירות משלוחים לתזמן, לאסוף ולספק הזמנות ללקוחות, וקוסמטיקאית יכולה לכוון להזמנה של טיפולים באופן מקוון.

בנוסף, אם מדובר בחשבון אינסטגרם עסקי  של חנות מקוונת, תוכלו לתייג תמונות עם מוצרים ולהגדיר אפשרות View Shop אשר מאפשרת לכם להביא תנועה ומשתמשים שיכולים לבצע רכישות.

אבטחת חשבון אינסטגרם עסקי

לא מעט גורמים מנסים לפרוץ לחשבונות שיש להם מספר גבוה של עוקבים ותפוצה רחבה, ולכן בחשבון אינסטגרם עסקי (וגם באישי) יש לכם אפשרות ליצור אבטחה גבוהה יותר לחשבון.

בשלב הראשון, ולא משנה איזה סוג של חשבון יש לכם, בצעו הפעלת אימות דו-שלבי בכדי לחסום כניסות לא מורשות לחשבון. תוכלו לבחור אם ברצונכם לקבל אימות באמצעות קוד שנשלח בהודעת טקסט למספר שלכם או דרך אפליקציית אימות של צד שלישי כמו DUO Mobile. היום עסקים מעדיפים אפליקציות של צד שלישי, מכיוון שהם מוסיפים שכבת הגנה נוספת לחשבונות שלהם. 

בנוסף, הגדירו קודי שחזור אשר יאפשרו לכם לחזור לחשבון שלך גם אם הטלפון לא נמצא לידכם. המשמעות היא שאם המספר שלכם ישתנה או שמישהו שינה את המספר במערכת, עדיין תוכלו לחזור אל תוך החשבון ולהחזיר לעצמכם את הגישה.

בקשת אימות חשבון

בדיוק כמו בפייסבוק ובטוויטר, חשבונות אינסטגרם עסקי יכולים לבקש אימות ואם הוא יאושר, הם יקבלו סימן ביקורת כחול ליד שמם. סטטוס אימות הוא בעצם אות כבוד וירטואלי. הוי הכחול הזה מאפשר למשתמשים לדעת שמדובר בעסק מקצועי ואמין, ומחקרים רשתיים מוכיחים כי אנשים נוטים לסמוך יותר על עסקים מאומתים כאשר הם מבצעים רכישות און ליין.

בכדי להגיש בקשת אימות עברו להגדרות חשבון אינסטגרם עסקי  ולחצו על "בקשת אימות" בה תתבקשו למלא טופס פשוט ומהיר הכולל את שם המשתמש, שמכם המלא וכל שם ידוע. רשמו את הקטגוריה של הדף, ולאחר מכן העלו צילום של תעודה מזהה שלכם או של העסק.

אינסטגרם עסקי תכונות הפלטפורמה
אינסטגרם עסקי תכונות הפלטפורמה

תכונות ניהול קהילה ושמירה על הפרטיות

ניהול קהילה הוא משהו חיוני מאוד עבור עסקים בדיגיטל. בחשבון אינסטגרם עסקי תוכלו למצוא תכונות חשובות מאוד שיעזרו לכם לנהל בצורה נכונה וטובה יותר את קהילת האינסטגרם שלכם כמו הגבלה על מי שיכול להגיב על הפוסטים שלכם, לתייג את החשבון שלכם בתמונה שלו, ולהזכיר את החשבון שלכם בפוסט או בסטוריז שלו. אתם יכולים לאפשר לכולם, לאנשים שעוקבים אחריך או לאנשים שעוקבים לבצע כל אחת מהפעולות האלה.

בנוסף, תוכלו בחשבון אינסטגרם עסקי להגדיר מסננים כדי להסתיר הערות פוגעניות. לאינסטגרם יש גלאי מילים פוגעניות אוטומטי שמצליח לסמן מילים פוגעניות, קללות או דברי הסתה, ואתם גם יכולים לבחור לסנן הערות המכילות את המילים המדווחות ביותר בפלטפורמה, או להגדיר מסנן ידני. 

בנוסף, בחשבונות אינסטגרם עסקי תוכלו להשתמש בתכונת הגבלת חשבונות. משתמשים מוגבלים עדיין יכולים להגיב על הפוסטים שלכם, אבל אף אחד לא יכול לראות מה הם אמרו (רק הם ואתם), או, כמו בחשבון פרטי, גם בחשבון עסקי תוכלו לחסום חשבונות שלא תרצו שיצרו כלל אינטרקציה עם החשבון שלכם.

קניות דרך האינסטגרם

אחד התכונות הבולטות והחשובות ביותר לחשבון אינסטגרם עסקי היא הקניות. בחשבון עסקי אתם יכולים לתייג מוצרים בתוכן הפוסטים ובסטוריז, אשר (כאשר לוחצים עליהם) יציגו למשתמשים מידע נוסף על המוצר ויאפשר להם לבצע רכישה. ניתן גם לתייג מספר מוצרים בפוסט אחד.

ניתוח ותובנות

חשבון אינסטגרם עסקי מאפשר לכם לקבל תובנות וניתוח מקצועי של כל הפעילות שלכם באינסטגרם. באמצעות כלי הניתוח הללו תוכלו לעקוב אחר הגידול במספר העוקבים שלכם, לראות את הדמוגרפיה של הקהל כדי שתוכלו להתאים את הפרסומים שלכם ואפילו לראות כמה קליקים מבצעים הגולשים על כפתורים מסויימים. כך תוכלו להתאים בצורה טובה יותר את הגדרות החשבון שלכם לאורך זמן ולבנות עמוד אינסטגרם עסקי ברור ומוביל שיקח את העסק שלכם להצלחה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מלאו פרטים לשיחת ייעוץ ראשונית ללא עלות:

או, חייגו:

הפופולריים ביותר

טוען מאמרים נוספים...

אהבתם? ספרו לחברים שלכם!

Facebook
WhatsApp

מאמרים נוספים